Zranění brankáře, nemohoucí ofenziva, dvě inkasované branky. Zápas, ve kterém se domácí celek herně trápil, jakoby byl odrazem celé nepovedené sezony.

Už před zápasem bylo jasné, že bez ohledu na výsledek žádný z týmů zásadním způsobem nepohne s tabulkou divize E. Nový Jičín sice mohl ještě bojovat o druhou pozici, ta jediná postupová však už byla v moci Slavičína. Holice se pak na druhé straně tabulky také příliš nemusela rozhlížet okolo sebe.

Domácí měli lepší vstup do utkání a z počátku se i tlačili do šancí. Hosté si však trpělivou hrou počkali na vhodnou příležitost a ve 38. minutě otevřel skóre nenápadným lobem Jan Smolarčík.

Do druhého poločasu vlétli hráči Holice s jedním cílem, a to dát po pěti bezgólových poločasech vyrovnávací branku. Ta však nepřišla a v 58. minutě naopak přidal druhý gól hostí Ilir Preči. Od té doby už pak domácí hráli v křeči a vyvrcholením jejich celo zápasového trápení bylo v 75. minutě zranění brankáře Petra Večeři. Ten se při výběhu z branky a následném výskoku srazil s Janem Smolarčíkem. Hrací plochu pak opustil s poraněným kolenem a na nosítkách.

Ten moment jako by nejlépe dokumentoval právě končící sezonu kdysi druholigového celku. Do té vstupovali Hanáci po průvanu v kabině, který sebou odnesl většinu stabilního kádru a zanechal z původní sestavy jen čtyři hráče. Zbytek sestavy se doplnil z dorostenců a nově příchozích.

Absence a zranění

Ke změnám v holickému klubu pověděl víc vedoucí družstva Vlastimil Palička. „Před letošním ročníkem nám odešla velká část A-týmu, protože ty podmínky už tady pro ně nebyly. Museli jsme pak kádr doplnit hráči z B-týmu.“

Holický trenér litoval velké absence a marodky. „Na začátku sezony jsme šli vlastně do neznáma, protože v našem klubu se loni událo opravdu hodně změň. Naše trápení vyvrcholilo v jarní části, kdy nám jak v A-týmu tak B-týmu chybělo hned 14 hráčů,“ líčil Palička.

Start do ročníku se ale značně obměněnému kádru vydařil a po dvou úvodních remízách s Opavou B a Vsetínem dvakrát naplno bojoval. Jenže pak začaly přibývat prohry a herní pohoda z úvodních kol se vytratila. Zimní přestávku nakonec Holice přečkala na 12. příčce.

Léto plné práce

Na jaře se pak přidala již zmíněná marodka a Hanáci nemohli pomýšlet na výrazný tabulkový vzestup. „V podzimní části se nám nedařilo a chtěli jsme bodové manko dohnat na jaře. Pak však přišla velká marodka a ta našim výkonu samozřejmě vůbec nenahrávala,“ konstatoval Palička a přiblížil ambice klubu do další sezoony.

„I když je to teď ještě brzo, víme, že chceme pro příští sezonu postavit zase konkurence schopné mužstvo. Tým se také musí dostat ze zranění, která jsou ale ve většině případu dlouhodobá,“ prohlásil Palička.

Klub z předměstí má tak v létě na čem pracovat, aby vytáhl své výkony zpět k příčkám nejvyšším.

1. HFK Olomouc – FK Nový Jičín 0:2 (0:1)

Branky: 38. Smolarčík, 58. Preči. Rozhodčí: Hubený - Zavřel, Kulička. ŽK: Cikryt (H.). Diváci: 75.

HFK Olomouc: Večeř (75. Neoral) – Kubáč, Buček, Henkl (71. Hrdlička), Krejčí, Krumpolc, Vlk, Stoklasa, Cikryt, Vinter, Rajnoha. Trenér:Jaromír Lukášek.

Nový Jičín: Šupolík – Nippert, Juříček, Macíček, Preči (77.Kratochvíl), Smolarčík, Wolf, Vokoun, Klepáč (87. Janovský), Hurta, Urbanovský (53. Palla). Trenér: Pavel Hajný.

Autor: Jan Meichsner

HFK Olomouc v řeči čísel

Umístění: 13. pozice
Získané body: 30
Výhry: 8
Remízy: 6
Prohry: 16
Bodový zisk na jaře: 11
Bodový zisk na podzim: 19
Vstřelené branky: 39
Obdržené branky: 59
Nejlepší střelec: Ondřej Buček 11 branek
Nejvyšší výhra: HFK - Vsetín 4:1 (1:0)
Nejvyšší prohra: Kozlovice - HFK 4:0 (2:0)
Obdržené červené karty: 2