Fotbalisté Nových Sadů prohráli i čtvrtý zápas nové sezony, podruhé přitom v divizní skupině D schytali osmibrankovou nálož.

Kouč Petr Mrázek byl tak po debaklu 1:8 v Tasovicích odvolán.

„S tímhle mužstvem nejsem schopný v získávat výsledky,” hlesl trenér Petr Mrázek po zápase v Tasovicích.

Výjezd na jih Moravy se nápadně podobal čtrnáct dnů starému debaklu novosadských fotbalistů v Rosicích (0:8).

Olomoucký tým hrál jako už obvykle v oslabené sestavě, v Tasovicích chyběl dokonce i kapitán David Škoda.

„Měl nějakou oslavu… Ze zkušenějších hráčů jsem měl k dispozici vlastně jen brankáře Neorala a obránce Koppa. Schlimbach je po dlouhé nemoci, jinak hráli převážně mladí,” rekapituloval Mrázek.

V pondělí se pak dozvěděl krutou novinu: „Byl jsem odvolán. Sám jsem ale odstoupit nechtěl,” prohlásil ostřílený kouč.

Nepříjemnou novinku Mrázek slyšel po telefonu z úst předsedy klubu Josefa Ondrouška.

„Petra Mrázka si nesmírně vážím jako férového a schopného trenéra a člověka. Odvedl u nás velký kus práce. Minulá sezona byla výborná. Letos i v těžké situaci se snažil zapracovávat mladé hráče. Lidí jako on ve fotbale opravdu není mnoho. Teď ale cítíme, že potřebujeme s mužstvem něco udělat,” vysvětlil Ondroušek.

Fotbalisté HFK Olomouc. Ilustrační foto
Holice ještě neprohrála, skolila i matné Ústí

S některými se nerozešli v dobrém

Kouč Mrázek se ani přes velké zklamání nevzdával odpovědnosti za tristní vstup do sezony: „Trenér je zodpovědný za výsledky a já jsem s tímhle mužstvem nic neudělal. Proto je to asi správné rozhodnutí,” uvažoval a doplnil: “Mrzelo mě, že s tím nejsem schopný nic udělat.”

Faktem je, že zkušených fotbalistů měl k dispozici pomálu. „Vnímáme, že mužstvo přes léto hodně oslabilo, na což bohužel i trenér doplatil,” uznal Ondroušek.

Přeřazení do skupiny D pro tým přineslo řadu nepříjemností.

„Přišli jsme o derby s Holicí a postavilo to před nás nutnost cestovat za soupeři podstatně dál, než loni, což spousta hráčů řešila tak, že prostě nebudou pokračovat,” konstatoval Ondroušek.

„Někteří se rozhodli, že skončí úplně, jiní odešli po dohodě jako třeba Šuba, nebo brankář Kalina, který šel do HFK právě kvůli cestování. Zklamali mě Samek a Kryl, kteří odešli za penězi do Šternberka, tedy nižší soutěže a ještě záměrně tak, abychom za ně nic nedostali,” zlobil se předseda.

Kouč Petr Mrázek převzal loni v létě tým po Karlu Trnečkovi a v uplynulém ročníku skončil v klidném středu tabulky.

„Prostředí jsem poznával a loňská sezona byla fajn, vzpomínám na ni rád,” dodal Mrázek.

Nové Sady s novým koučem budou mít první možnost bodovat v sobotním domácím zápase proti Bzenci.
Jméno Mrázkova nástupce by měl klub zveřejnit v úterý.

„Máme vyhlédnuté i nějaké další hráče a věříme, že také nový trenér by mohl někoho přivést. Na druhou stranu víme, že získat dobré hráče není snadné a zvlášť v situaci, kdy máme nula bodů a dostali jsme takové dva debakly," doplnil Ondroušek.

Vyberte gól kola
Vyberte GÓL 3. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

TJ Sokol Tasovice – FK Nové Sady 8:1 (4:0)

Branky: 7. (z pen.) a 64. Paul, 19. a 83. Garčic, 38. a 72. Lapeš, 45. Švarc, 61. Rygl – 68. Luža. Rozhodčí: Nápravník – Fabeš, Černý. ŽK: Lapeš, Paul, Landšperský, Garčic – Ronza, Dokoupil. Diváci: 160.
Tasovice: Konvalina - Garčic, Hrazdílek, Mička (64. Rapouch), Blahoudek, Rygl, Lapeš, Horáček (72. Čermák), Paul, Landšperský, Švarc. Trenér: Miroslav Steinhauser.
Nové Sady: Neoral – Dokoupil, Kopp, Krátký, Ronza, Urbančík, Schlimbach (56. Luža), J. Smrček, Pošusta (76. Kubáček), Šrom (67. Hrůzek), M. Smrček. Trenér: Petr Mrázek.