Po těch jasných jarních porážkách se na Nových Sadech začalo blýskat ne lepší časy. Alespoň v úvodních desítkách minut souboje s Jihomoravany.

„V týdnu jsme hodně zapracovali na taktických věcech, trošku jsme provětrali kabinu,“ prozradil trenér Rostislav Sobek.

Proti silným Tasovicím předvedli Hanáci v prvním poločase výborný výkon a zaslouženě vedli po gólu Dominika Richtera.

„Hráči si drželi posty, byli jsme nebezpeční a branku jsme si zasloužili vstřelit,“ popisoval Sobek.

S jeho slovy souhlasil i kouč Tasovic. „Domácí hráli v bloku a byli šikovní. Vedli zaslouženě,“ prohlásil Miroslav Steinhauser.

Ten ovšem sáhl ve druhé půli do sestavy a riskantní hra na tři obránce se vyplatila. Tým ze Znojemska mačkal soupeře jako citrón a gólman Jiří Zbořil mohl několikrát děkovat brankové konstrukci.

„Nastřelili jsme pět břeven,“ kroutil hlavou kouč Steinhauser.

Klíčový moment nastal, když si během osmi minut vykoledoval druhou žlutou kartu Adam Andreev.

Z následné standardky vyrovnal Miroslav Paul a ten stejný hráč se o chvíli později radoval z vítězné branky.

„Povedlo se nám zápas otočit díky zlepšenému pohybu a vylepšené koncovce, která nás trápila celý zápas,“ oddechl si Miroslav Steinhauser.

„Domácí hráli obětavě. K výkonu jim musím pogratulovat, ale kvalita potom výsledek převážila na naši stranu,“ dodal.

„Ve druhém poločase nás soupeř přehrál. Jejich tlak pramenil z toho, že jsme vepředu už neudrželi balon. Ve druhé půli jsme si už šanci nevytvořili a to už o něčem svědčí,“ uznal Rostislav Sobek.

Jeho týmu se dlouho drželo štěstí, to se ovšem vyčerpalo v 70. minutě. Na první jarní body si z olomouckého předměstí musí čekat dál.

„Šli jsme do toho odhodlaně. Zlepšila se nám hra ve vápnech, jak v útočném, tak v obranném. Na devadesát minut to ale prostě nestačilo. Něco v sobě máme. Nesmíme se dostat psychicky úplně na dno,“ prohlásil Sobek.

Jeho svěřenci v příštím kole zajíždějí do Bzence a pak si to v zápase o šest bodů rozdají doma s předposledním celkem Dosta Bystrc-Kníničky.

„Teď nás čekají hratelnější soupeři. Zápas s Bystrcí bude o šest bodů. Ale my musíme sbírat body i jinde. Pevně věřím, že to půjde nahoru, i když to trvá. Pořád se totiž nemůžeme dostat do úplné sestavy,“ konstatoval zklamaný Rostislav Sobek.

FK Nové Sady – Sokol Tasovice 1:2 (1:0)

Branky: 37. Richter – 70. a 74. Paul. Rozhodčí: Mikulášek – Polášek, Galář. ŽK: Krátký, Ždánský, Andreev – Blahoudek, Kirschner. ČK: 68. Andreev. Diváci: 85.

Nové Sady: Zbořil – Boukhatem (67. Škrabal), Kopp, Krátký, Popelka – Ďuríček, Andreev, Ždánský (79. Spurný), Šuba – Schlimbach, Richter. Trenér: Rostislav Sobek.

Tasovice: Heneš – Garčic -Hrazdílek – Mička – Blahoudek – P. Lapeš (79. Rygl) – Horáček (46. Švejkar) – Odehnal – Kirschner – R. Lapeš (64. Paul) -Švarc. Trenér: Miroslav Steinhauser.