V prvním poločase se svěřenci Dušana Žmolíka dostali do vedení po pokutovém kopu nařízeném po faulu na kapitána Komendu. S přehledem jej proměnil nejlepší uničovský střelec Aleš Krč. Bohužel pro Uničov se povedlo uherskobrodským fotbalistům z ojedinělé akce ještě před poločasovou pauzou srovnat.

„První poločas jsme hráli výborně. Měli jsme tam šance, ale necháme si dát po naší ztrátě hloupý gól. Místo toho, abychom poločas vyhráli 3:0, tak je to nerozhodně, i když s pocitem, že ten zápas kontrolujeme,“ hodnotil uničovský trenér Dušan Žmolík.

Hned dvě minuty po změně stran se domácí opět ujali vedení zásluhou Jakuba Vichty. Šance na zvýšení náskoku měli Krč i Komenda, který trefil břevno.

„Do druhého poločasu vstoupíme fantasticky rychlým gólem. Ale místo toho, abychom se uklidnili, tak z toho byla šílená holomajzna, kdy byl balon pořád nahoře. Nevím, proč jsme ustoupili z naší hry,“ nechápal průběh Žmolík.

Uničovu se to nakonec vymstilo a po dvou neproměněných vyložených šancí přišel trest v podobě vyrovnání. „Potom jsme se ještě tlačili k soupeřově bráně, ale už jsme na to nedokázali zareagovat,“ smutnil domácí kouč.

„Není to o smůle, ale je to nějaký náš problém, který nás v domácích zápasech limituje v zakončení. Na gól se hrozně nadřeme. Ne běháním nebo výkonnostně, ale trvá, než se trefíme. Mám z toho těžkou hlavu,“ zakončil Žmolik.

Napravit svoji reputaci před domácím publikem budou moci uničovští fotbalisté již ve středu, kdy v rámci vloženého kola MSFL v 16.30 přivítají celek Hodonína.

SK Uničov – ČSK Uherský Brod 2:2 (1:1)

Branky: 26. Krč z pen., 47. Vichta – 41. Josefík, 75. Vrága. Rozhodčí: Kneisl – Marcineanu, Křepský. ŽK: Můčka – Malenovský. Diváci: 165.

Uničov: Spurný – Purzitidis, Bala, Můčka, Koutek – Ambrozek, Bača, Strnad (77.Svoboda) – Vichta, Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.