„Na tento zápas jsme se těšili. Věděli jsme, že sem chodí hodně lidí, ale necítil jsem nějakou atmosféru,“ popisoval prostředí trenér Uničova Dušan Žmolík.

Utkání bylo vyrovnané, ale po čtvrt hodině hry vyrobil jeden z hostujících obránců zbytečnou penaltu a Přerovský poslal Blansko do vedení. „Soupeři jsme to strašně ulehčili. Faul pramenil z přemíry snahy. Náš hráč vůbec nemusel faulovat a pokutový kop zápas hodně ovlivnil. Domácí se po úvodním gólu značně uklidnili,“ začal hodnocení utkání uničovský kouč.

Vedoucí tým MSFL se potom zatáhl a Uničov se snažil s duelem něco udělat, ale své šance Ambrozek se Strnadem promarnili. „Byla škoda, že jsme do přestávky nesrovnali,“ litoval hostující trenér.

Uničov si vytvořil tlak i ve druhém dějství, jenže to už se do šancí nedostával. „Vyměnili jsme hráče, abychom byli silnější v soubojích a srazili aktivitu soupeře. Věděli jsme, že Uničov má výborný přechod do útoku a tomu jsme se chtěli vyvarovat,“ prozradil trenér Blanska Zbyněk Zbořil, který v Uničově dříve působil.

Po standardní situaci jeho svěřenci odskočili na rozdíl dvou branek.

Uničov to ale nezabalil. Vasiljev nastřelil tyč a o pár minut později po skrumáži snížil obstřelem Bača. Na srovnání už však čas nezbyl.

„Udělali jsme dvě chyby a to rozhodlo. Náš tlak už byl jen platonický, protože jsme se do žádných šancí nedostávali a vzadu jsme riskovali,“ pokračoval v hodnocení Žmolík.

„Měli jsme tam brejkové situace, které jsme měli vyřešit lépe. Takhle z toho byl ještě pěkný nervák,“ navázal Zbořil.

Kolo před koncem podzimní části je jasné, že Blansko zůstane v tabulce první. „Sice nás už nezdobí lehkost jako v úvodu sezony, ale vždy dokážeme utkání ubojovat,“ je spokojený Zbořil, jehož tým má sedmibodový náskok na Uničov, Sigmu B a Rosice.

„Mají výbornou defenzivu a díky tomu jsou nahoře. Myslím si, že jsme sehráli těžší zápasy, ale oni prokázali zkušenost,“ uznal Dušan Žmolík.

Uničov se v závěrečném podzimním kole představí doma proti Vyškovu.

FK Blansko – SK Uničov 2:1 (1:0)

Branky: 15. Přerovský z pen., 73. Schwendt – 85. Bača. Rozhodčí: Černý – Antoníček, Mayer.

ŽK: Buchta, Paděra – Strnad, Krč, Krayzel. Diváci: 628.

Blansko: Doležal – Huška, Urbančok (63. Tulaydan), Ilko, Paděra, Ordoš (59. Traore), Štrbák, Buchta, Kopičár (87. Šmerda), Štrombach (59. Schwendt), Přerovský (89. Fabuš). Trenér: Zbyněk Zbořil.

Uničov: Uvízl – Purzitidis (77. Vasiljev), Bala, Krayzel, Můčka – Svoboda, Ambrozek (38. Strnad), Bača – Vichta (71. Hapal), Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.