„Rýmařov předvedl bojovný výkon a my jsme se těžko dostávali do bloku soupeře. V přechodové fázi tam bylo hodně nepřesností, což se v této fázi přípravy ještě dá očekávat,“ začal hodnocení trenér Uničova Petar Aleksijević.

Po jednom z dlouhých nákopů však jeho svěřenci prohrávali, ještě do poločasu ale dokázali vyrovnat.

„Postupně jsme na míči byli jistější a měli jsme ho častěji na svých kopačkách. Hráli jsme do zahuštěné obrany a po změně stran jsme přidali další góly. Pohybovali jsme se lépe, zrychlili přechodovou fázi a dávali jsme góly po pěkných akcích,“ pokračoval Aleksijević.

Anketa o nejlepšího trenéra v okresu Olomouc
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra kraje. Hlasujte v unikátní anketě

Uničovští fotbalisté nakonec nasázeli Rýmařovu pět branek. Dvakrát se prosadil dorostenec Vorlický, další branku přidal věkem také ještě dorostenec Suchánek. Dvougólový byl pak ještě zkušený Ambrozek.

Kromě dvou zmíněných mladých hráčů odehrál většinu duelu další z nich Tomáš Knebl. „Všichni tři jsou s námi od začátku přípravy. Jediný Knebl už něco v mužském fotbale odehrál, když nastupoval za Medlov a Šternberk. Určitě jsou pro Uničov perspektivní a máme ještě tři týdny na to, abychom odhadli, jestli pro ně bude přínosem, aby zůstali tady. Jsou mladí a potřebují hrát. Vorlický dal teď dva góly a už v minulých zápasech ukázal kvantum práce. Suchánek je zase šikovný levonohý fotbalista a Knebla přibrzdilo zranění, ale ukázal potenciál,“ komentoval mladé naděje Aleksijević.

Uničovu se totiž budou postupně vracet zranění hráči. Mimo byl tentokrát kapitán Tomáš Komenda, kterému se narodil druhý potomek. Nehrál ani dlouhodobě zraněný kanonýr Aleš Krč. „Jeho rekonvalescence zranění kolene jde podle plánu. Zapojil se do tréninku, běhá s míčem, ale nechceme nic uspěchat. Na začátku soutěže by se měl zapojit naplno,“ přiblížil Aleksijević, jemuž chyběli kvůli drobným problémům ještě Javůrek a Diblík.

Petar Aleksijevič
Uničovu dal přednost před Bulharskem. Jsem temperamentní, říká nový kouč

Další utkání sehraje Uničov v sobotu ve 12.30 na hřišti druholigové Kroměříže.

SK Uničov - SK Jiskra Rýmařov 5:1 (1:1)

Branky: Vorlický 2, Ambrozek 2, Suchánek.

Uničov: Kvapil - Saňák, Koutný, David, Červeň - Knebl, Svoboda, Kamas, Vybíral - Hausknecht, Vorlický. Střídali: Sklenář, Vichta, Ambrozek, Suchánek. Trenér: Petar Aleksijević.