Přitom Uničov nezačal špatně a měl první velkou šanci. Jenže ji neproměnili a soupeř prakticky okamžitě kontroval vedoucí brankou. Brejkovou situaci Rosic sice ještě svěřenci Dušana Žmolíka přežili, ale následný roh, stejně jako na Baníku, už ne. Trefil se Kirschner. Navíc už v šesté minutě to bylo po brance Drbala 2:0 pro Rosice.

„Nebylo to špatnou rozcvičkou nebo tím, že by někdo spal z autobusu. Udělali jsme individuální chyby, které se můžou stát kdykoliv,“ komentoval druhý nepovedený začátek zápasu za sebou hostující trenér Dušan Žmolík.

Jeho svěřenci se snažili s utkáním něco udělat a naději vykřesal po kombinaci snižujícím gólem Bača.

„Věděli jsme, že to utkání bude těžké, protože budeme hrát do plné obrany. Chtěli jsme dát první branku a hlavně neinkasovat. Jenže jsme si to zkomplikovali hned dvakrát,“ litoval kouč Hanáků.

Uničov měl častěji míč na kopačkách, ale Rosice hrozily z brejků.

„Bylo to jasné, protože jsme museli hru otevřít. Byl jsem spokojený, jak jsme na soupeře vletěli ve druhém poločase. Klukům jsem říkal, že věřím, že utkání můžeme otočit,“ pokračoval.

Jenže naděje hostů zhasly už po hodině hry, kdy si dal vlastní branku Krayzel.

„Mohli jsme balón dvakrát odhlavičkovat, ale neudělali jsme to a pak se od naší nohy a nejspíš i břevna odrazil do brány,“ popisoval Žmolík a smutně dodal: „Potom už jsme neměli sílu ani morálku na to, abychom utkání otočili. Věnovali jsme se různým strkanicím a to bylo špatně.“

Fotbalisté Rosic si už vítězství pohlídali a v MSFL počtvrté za sebou neprohráli. Svému soupeři navíc dali v utkání stejný počet branek jako v dosavadních šesti zápasech. Uničov naopak přišel o neporazitelnost po deseti zápasech ve třetí lize.

„Soupeř hrál tvrdě a houževnatě. Dobře se na nás nachystal a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Navíc jsme neodehráli nejlepší utkání. Rosice vyhrály zaslouženě,“ zakončil Žmolík.

FC Slovan Rosice – SK Uničov 3:1 (2:0)

Branky: 2. Kirschner, 6. Drbal, 60. Krayzel (vl.) – 58. Bača. Rozhodčí: Černojevič – Marek, Bebenek.

ŽK: Černý, Malata – Hapal, Ambrozek. Diváci: 160.

Uničov: Uvízl – Seibert, Bala, Krayzel, Můčka - J. Svoboda (46. Hapal), Ambrozek, Bača - Vichta (46. Strnad), Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.