Uničov vstoupil do utkání výborně, chyběly jen góly. Hned v úvodu netrefil hlavou odkrytou bránu Bača a následně po faulu na Ambrozka neproměnil pokutový kop Krč.

„Mohlo to být za poločas 3:0 nebo taky 1:0. Nevíme, co by se stalo, kdybychom některou ze šancí proměnili,“ hodnotil zahozené příležitosti domácí kouč Dušan Žmolík.

Nakonec se ale jeho hráči dočkali. Svoboda obešel brankáře a bylo to 1:0. „Zápas se vyvíjel přesně tak, jak jsme chtěli,“ liboval si Žmolík, který viděl převahu svého týmu a náskok v poločase.

„Měli by dát ještě jeden gól nebo ho dá Zlín z ničeho,“ ozvalo se z hlediště. A přesně tak se stalo.

Uničov v celém utkání jasně dominoval na míči, pouze od 63. do 66. minuty si vybral slabší chvilku. Během těchto tří minut po dvou chybách dvakrát inkasoval a najednou bylo z celkem jasného utkání drama.

„Zbytečně jsme si to zkomplikovali,“ přiznal domácí trenér.

Ten na vývoj výborně zareagoval. Stáhl ze hřiště Krče a nastoupila letní posila Lukáš Hapal.

„Trenér se před zápasem rozhodl pro sestavu z minulého ročníku a řekl mi, že šance přijde, tak jsem na ni čekal,“ reagoval na svoji absenci v základní jedenáctce pozdější hrdina utkání.

Hanáci měli několik příležitostí, ale nemohli se trefit. Povedlo se to až devět minut před koncem právě synovi nynějšího trenéra slovenské reprezentace Hapalovi.

O dvě minuty později ten stejný hráč naservíroval míč Komendovi a Uničov znovu vedl. A v 86. minutě korunoval svůj debut v modrém dresu druhou brankou na konečných 4:2.

„Moje góly byly do prázdné branky. Byla to práce celého týmu. Komemu jsem jen oplatil nahrávku. Jsem rád, že jsem mohl Uničovu pomoci,“ zakončil Lukáš Hapal hodnocení.

„Pro oko diváka dobrý fotbal. Hodně šancí a padlo šest gólů,“ odcházel spokojeně fanoušek, který předpověděl branky hostů.

Uničov se v dalším kole MSFL představí na půdě Dolního Benešeova.

SK Uničov – FC Fastav Zlín B 4:2 (1:0)

Branky: 32. Svoboda, 81. a 86. Hapal, 83. Komenda – 63. Gettler, 66. Pafka. Rozhodčí: Ogrodník – Petr, Rosický. Bez karet. Diváci: 228.

Uničov: Uvízl – Koutek, Bala, Vejvoda, Můčka – Ambrozek (90. Macháček), Bača, Svoboda – Vichta, Komenda, Krč (64. Hapal). Trenér: Dušan Žmolík.