V neděli ráno byla na uničovském hřišti kvůli mlze zhoršená viditelnost, přesto oba celky vyběhly na trávník. Hned v 11. minutě poslal domácí do vedení po rohu Lukáš Hapal.

„Přijeli jsme sem s taktickým plánem hrát z bloku, ale tento gól nám to překazil. Ze své hry jsme ale neustoupili,“ začal hodnocení trenér Otrokovic Michal Hubník.

Po rychlé brance měly oba týmy problém dostat se do šancí. Jedinou vážnou příležitost měli hosté, když jeden z jejich hráčů přestřelil ve skluzu z malého vápna úplně odkrytou bránu.

„Věděli jsme, že nás soupeř nechá hrát a bude hlavně bránit a čekat na brejky. Nám pomohl první gól, protože hřiště bylo mokré a těžce se na něm kombinovalo,“ přidal svůj pohledu uničovský kouč Dušan Žmolík.

Ve druhé půli byly k vidění šance na obou stranách. Více jich měl Uničov, ale ani dvakrát Hapal, ani Ambrozek se neprosadili. „To je bude mrzet,“ ozvalo se z hlediště.

Slova to byla téměř prorocká.

Třináct minut před koncem totiž vyrovnal po rychlé akci Fiala. „Mrzí mě inkasovaný gól, protože byl zbytečný,“ litoval Žmolík.

Jeho svěřence to ale nakoplo. Pouhé dvě minuty byl na hřišti Roman Vasiljev, který svým první gólem v MSFL vrátil domácím vedení. Ten se navíc vrátil tuto sezonu po ročním zranění kolena a zatím sbírá starty jen po minutách.

„Když jsem byl zraněný, tak to bylo těžké. Jezdil jsem se na kluky dívat, ale byl jsem hrozně pesimistický. Teď jsem šťastný, že můžu hrát fotbal a navíc ten gól, to je super,“ komentoval střelec vítězné branky.

„My vždycky dáme gól a hráči si sice začnou věřit, ale také začnou opouštět své prostory. Říkám jim, ať neupouštějí od své hry, ale my začneme útočit a dostaneme gól. Stává se nám to neustále,“ nechápal Hubník.

V 83. minutě definitivně rozhodl po Krčově akci a následném nevídaném centru lobem hlavou Komenda.

„Kluci ukázali, jak moc chtějí vyhrát. Tři body máme zaslouženě, protože jsme byli lepší,“ uzavřel Dušan Žmolík.

Jeho tým tak vítězstvím potvrdil, že je pro něj Viktorka oblíbeným soupeřem. Od doby, kdy Otrokovice postoupily do MSFL, spolu sehráli devět soubojů a osmkrát odešli úspěšnější Hanáci.

SK Uničov – FC Viktoria Otrokovice 3:1 (1:0)

Branky: 11. Hapal, 79. Vasiljev, 83. Komenda – 77. Fiala. Rozhodčí: Vostrejž – Černý, Popelák. ŽK: Bača – Přikryl. Diváci: 205.

Uničov: Kalina – Purzitidis, Bala, Krayzel, Můčka – Ambrozek (88. Svoboda), Bača, Vichta (77. Vasiljev) – Hapal (87. Strnad), Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.