„Dušan Žmolík projevil přání odejít. My jsme s tím trošku počítali, sice jsme se ještě na závěrečné domlouvali, ale pak přišla nabídka z Českých Budějovic,“ popisoval předseda Pavel Nezval.

V Dynamu by měl Žmolík vést buď devatenáctku nebo B-tým. „To je ještě v jednání,“ sdělil sám Žmolík, který stál na lavičce Uničova tři a půl sezony. „Teorie je taková, že toho v Uničově odpracoval hodně, takže jsme jej nechtěli držet. Proto jsme jej uvolnili a poděkoval jsem mu za dobrou práci, kterou pro Uničov vykonal s tím, že by se měl profesně posunout. Přeji mu v novém působišti mnoho sportovních zdarů a úspěchů,“ dodal Pavel Nezval.

Trenér Dušan Žmolík
Podzim byl rozpačitý, Hlučín si z nás dělal srandu, hodnotil uničovský Žmolík

Dušan Žmolík v minulosti působil v Uničově jako hráč a nyní jako trenér obsadil s Hanáky nejprve 5. místo a v dalších dvou nedohraných sezonách bral 4. a 5. místo. Nyní se s klubem loučí na 7. příčce.

„Jak byl poctivý hráč, tak byl poctivý trenér. Velmi dobře vedl tréninky a naučil hráče dobrým návykům, což byla jeho přednost, stejně jako komunikace se svěřenci. Trošku pokulhával v řízení zápasu a načtení soupeře. Když tohle zlepší, bude z něj perfektní trenér,“ hodnotil Nezval.

Nástupce

Kvůli odchodu několikaletého trenéra tak musel uničovský celek hledat v zimní přestávce náhradu. Ve fotbalovém prostředí byla nejčastěji skloňována jména jako Michal Hubník a David Rojka.

„Jednal jsem s nimi,“ potvrdil Nezval. „Michala Hubníka jsme měli v hledáčku už dříve, ale z rodinných důvodů nabídku neakceptoval. David Rojka chtěl zůstat v Přerově, kde má za úkol postoupit,“ dodal na adresu vytipovaných následovníků.

Přesto se Pavlu Nezvalovi povedlo najít zajímavou trenérskou akvizici. Do Uničova by se měl vrátit Jiří Neček, jenž v minulosti trénoval druholigový Třinec a jako asistent Radoslava Látala působil v Sigmě Olomouc či polských Gliwicích, které společně dovedli k senzačnímu stříbru v sezoně 2015/16.

Fanoušci Hodolan na zápase proti Střelicím
Podívejte se: Fanoušci a dýmovnice na nižších fotbalech. Nechybí ženy ani pivo

„Jedná se o zkušeného trenéra, se kterým jsme v současném stavu domluveni, což kvituji, protože v Uničově vyrůstal a také tady u dětí začínala jeho trenérská kariéra,“ připomněl Nezval vztah Nečka s Uničovem.

A co si od něj uničovský předseda slibuje? „Novou vizi, možná trošku změněný herní styl a projev mužstva. Vkládám do něj velké naděje, abychom minimálně doma byli úspěšnější než na podzim,“ sdělil Pavel Nezval.

Další změny

Kromě nového trenéra řeší v Uničov také hráčské změny. Klub opustil Dominik Straňák, jenž zamířil na Slovensko a také Adam Dittmer, který neměl dostatečnou minutáž. Na zkoušku do Prostějova se vrátil stoper Roman Bala a také tam ještě zůstává ofenzivní rychlík Jakub Vichta. „Oba mají v Uničově dveře otevřené a můžou se vrátit,“ potvrdil Nezval.

Klub jedná o posílení. Hlavními posty, na které by tým chtěl přivést nové tváře, jsou brankář a krajní záložník.

„Nebránil bych se tomu, kdybychom měli tři brankáře, ale nevím, jestli se nám podaří někoho dovést,“ řekl Nezval.

S Uničovem se ještě před pauzou zapojil do tréninku Patrik Kasal, který se po vleklém zranění rozehrával v krajském přeboru v dresu Medlova. „Jeví se dobře a pokud se dostane do formy, jakou měl před zraněním, tak si místo v základní jedenáctce vybojuje, věří Nezval.