V přímém souboji o šesté místo Moravskoslezské fotbalové ligy mělo Velké Meziříčí lepší výchozí pozici. Minulé kolo odehrálo již v pátek, kdežto Uničov musel bránit vlastní stadion před Hulínem až v neděli. Přesto to na hostech nebylo vidět.

„Zápas měl tempo a nasazení. Přispěli k tomu i rozhodčí, kteří hru zbytečně nekouskovali,“ byl spokojený s průběhem uničovský trenér Dušan Žmolík.

I přes dobrou fotbalovou podívanou čekali diváci na úvodní branku až do konce prvního dějství. Minutu před přestávkou dostal Strnad balon za obranu od Ambozka a bezpečně obstřelil gólmana.

Hanáci si v zápase vytvořili mnoho šancí, ale tři minuty před koncem pro ně přišla studená sprcha. Po rohovém kopu se prosadil nejlepší domácí střelec Pavel Simr.

„Víme, jaký je to hráč. Celý zápas jsme ho do ničeho nepustili. Ale takoví jako on jsou výjimeční, protože využijí jediného zaváhání. Byl to krásný centr i náběh,“ popisoval branku hostující kouč.

Uničov si však ve zbývajícím čase vytvořil šance. V jedné z nich se objevil Svoboda, kterého sice brankář vychytal, ale míč se odrazil k Ambrozkovi, který jej dostal od břevna do sítě.

„Kluci cítili, že jsme se do těch šancí dostávali, takže věřili, že se to ještě dá zvrátit. Jsem rád, protože si výhru zasloužili,“ kvitoval Žmolík bojovnost svého týmu. „Herně i s výsledkem jsem spokojený,“ zakončil hodnocení utkání.

V neděli přijede do Uničova přijede Kroměříž, jeden z aspirantů na celkové vítězství.

FC Velké Meziříčí – SK Uničov 1:2 (0:1)

Branky: 87. Simr – 44. Strnad, 90+1. Ambrozek. Rozhodčí: Líkař – Mrázek, Vejtasa. ŽK: Ambrozek. Diváci: 185.

Uničov: Uvízl – Purzitidis, Bala, Vejvoda, Můčka – Svoboda, Ambrozek, Bača – Strnad (79. Jeřábek), Komenda, Vichta. Trenér: Dušan Žmolík.