Od začátku zápasu drželi svěřenci Dušana Žmolíka míč na svých kopačkách. Vytěžili z toho nádhernou vedoucí branku, kterou vstřelil po rohovém kopu hlavičkou kapitán Komenda. Míč poslal přímo do šibenice.

Hosté dokázali ještě do poločasu srovnat. Po faulu brankáře Uvízla byla nařízená penalta, kterou proměnil Tomáš Duba.

„Vychytal jsem mu šanci a on mě trefil,“ nebyl spokojený s verdiktem rozhodčího uničovský gólman.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Celek z Hané nadále vládl.

„Hráli jsme pořád tu naši hru. Důležité bylo, že jsme je nepouštěli do brejků. My jsme byli trpěliví a snažili jsme se trhat jejich obranu. Myslím si, že na konci trochu odpadli,“ hodnotil zápas obránce Uničova Ladislav Koutek.

Ten se do celku bývalého vítěze MSFL vrátil po půlroční přestávce, kterou strávil v dresu HFK Olomouc.

„Byl jsem nesmírně rád, že jsem se do Uničova mohl vrátit a převládají ve mně pozitivní pocity od 10. ledna, kdy jsme začali přípravu,“ popisoval Koutek. „Všechny zápasy a tréninky mají úroveň a baví mě. Máme silný mančaft a to se dnes potvrdilo,“ pokračoval.

Hned v prvním zápase dal vítěznou branku, když zužitkoval přihrávku nejlepšího střelce Uničova Aleše Krče, který šel do zápasu až jako střídající hráč.

„Góly dávám hodně výjimečně. Odehrálo se to ve velké rychlosti a stále nechápu, že jsem se ze své pozice objevil tak vysoko na zadní tyči. Alda Krč měl hrát přede mnou a vyskytl se na opačné straně. Důležitá byla ta Alešova fotbalovost a ukázal, že je rozdílovým hráčem,“ rozplýval se levý bek nad svoji brankou, které předcházela Krčova individuální akce.

Právě Krč korunoval výhru brankou z penalty.

„Byl jsem naštvaný, že jsem nehrál od začátku. Sice jsem byl zraněný, ale všechno jsem dotrénoval. Aspoň, že jsem pomohl týmu asistencí a gólem. Je to na psychiku dobré a snad mi to pomůže, “ řekl otevřeně Krč.

SK Uničov – SFK Vrchovina 3:1 (1:1)

Branky: 14. Komenda, 82. Koutek, 87. Krč z pen. – 37. Duba z pen. Rozhodčí: Drozdy – Popelák, Tomanec. ŽK: Uvízl, Ambrozek – Skalník. Diváci: 265. 

Uničov: Uvízl – Seibert, Bala, Můčka, Koutek – Jeřábek (64. Svoboda), Bača, Ambrozek, Vichta (88. Purzitidis), Strnad (52. Krč) – Komenda. Trenér: Dušan Žmolík.