V posledních dvou sezonách ale nastupuje opět na křídle a ne jako klasický hrot. Zřejmě i proto v nich nebyl tak střelecky produktivní, jako v ročnících předešlých. Přesto se mluvilo o jeho přesunu do druhé ligy – ve hře bylo Blansko. On ale zůstal v Uničově a o víkendu se znovu významně gólově připomněl.

V sezoně 2016/17 se stal Krč nejlepším střelcem soutěže s třiadvaceti góly a Uničovu pomohl k triumfu v MSFL. Tenkrát se pro Velkému Meziříčí trefil čtyřikrát v jednom zápase. Nyní stejný výkon zopakoval ve Frýdku-Místku.

V prvních třech případech zužitkoval chladnokrevně a elegantně, jak je mu vlastní, práci spoluhráčů. „Kluci mi to tam fantasticky chystali,“ chválil Krč, jehož angažmá v Uničově trvá s roční přestávkou v Prostějově už od roku 2010.

Poslední gól byl ale ze všech nejhezčí. Na hranici vápna zaseknul obránce a svojí oblíbenou šajtlí obstřelil brankáře a pověsil míč do šibenice.

„Před zápasem jsem hodně přemýšlel a zkusil se soustředit jen na svůj výkon,“ popisoval svoji přípravu.

Zkrátka jeho předností je pořád spíš skvělé zakončení, než rychlost a nabušená fyzická kondice potřebná ke hře na křídle. „Nejsem to tam úplně já,“ konstatoval sám Krč.

Teď to však vypadá, že i z křídla se dají střílet góly. Hodně gólů. Během sedmi duelů jich nastřílel vytáhlý forvard šest. Stejný počet měl na svém kontě loni po odehrané půlce ročníku.

„Hrajeme hodně vysoko a organizovaně a díky tomu dáváme hodně gólů,“ poznamenal Krč, který tak může znovu zabojovat o korunku krále střelců.

Největšími konkurenty mu jsou zatím spoluhráči – sedmigólový Jan Ambrozek a šestigóloví Tomáš Komenda s vyškovským Pavlem Simrem. „Můžeme se teď s klukama alespoň trochu hecovat,“ smál se fotbalista s minulostí ve Spartě či Sigmě, kde po něm ostatně ještě nedávno znovu pokukovali.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...