Na podzim ještě hájil barvy sestupujícího Znojma, kde ale nebyl spokojený s herním vytížením. „Neodehrál jsem toho tolik, kolik bych chtěl. Nedokázal jsem si udržet konstantní výkonnost. Jednou jsem zahrál dobře, podruhé jsem byl v poločase na vystřídání,“ byl si vědom svých nedostatků vzrůstem malý středopolař.

V zimní přestávce se připojil k juniorce Sigmy a už to vypadalo, že tam stráví zbytek sezony. Jenže těsně před koncem přestupového období dostal laso od Uničova hrajícího MSFL. „Byl jsem už tady dřív a s hodně kluky jsem hrál v Sigmě, takže jsem nepotřeboval čas na sehrání,“ byl rád za možnost opět se ukázat uničovským divákům.

Jenže střelecky se mu, stejně jako celému mančaftu, zpočátku nedařilo. Byť za celé jaro nechyběl ani minutu, tak na gól čekal do devátého zápasu, přesně 781 minut.

„S jeho výkony jsem spokojený. Plnil roli lídra týmu. Že mu to tam nepadalo? To od nás nikomu,“ hodnotil herní projev svého svěřence uničovský kouč Dušan Žmolík.

„Trenér mi věřil a chtěl po mě věci, které mi jsou vlastní. Takže hrát hodně na míči a vymýšlet směrem dopředu,“ pochvaloval si Ambrozek.

Po úvodní brance, kterou vstřelil na půdě Hlučínu, sice dva zápasy střelecky mlčel, jenže potom se trefil ve čtyřech utkáních po sobě. V tom posledním dokonce dvakrát.

„Zpočátku jsem hrál hlouběji v poli, ale kvůli zranění Aleše Krče mě trenér vysunul na desítku a dostával jsem se více do koncovky,“ hledal důvody a dodal: „Mohl jsem přidat více branek, měl jsem dost šancí, ale bylo to tak, že mi tam spadla každá druhá.“

A co bude s hráčem patřícímu olomoucké Sigmě dál? Nabízí se tři varianty. Buď bude nastupovat ve třetí lize za nově vznikající béčko Sigmy, nebo setrvá v Uničově. Poslední možností je návrat do druhé ligy.

„Už jsem měl jednu nabídku, ale nedopadlo to. Sigma mě zatím nekontaktovala a klidně bych zůstal v Uničově. Ten tým má podle mého budoucnost, a pokud všichni hráči zůstanou, tak máme na to hrát o čelo třetí ligy. Do druhé ligy za každou cenu jít nechci,“ přiblížil svoji situaci.

I když ví, že by měl větší šance se prosadit, než tomu bylo dřív.

„Něco jsem za tu dobu odehrál. Už vím, o čem druhá liga je. Technicky je té třetí hodně podobná, ale velký rozdíl je v tvrdosti. S tím jsem se srovnával, ale myslím, že bych se s tím teď už zvládl popasovat lépe,“ neztrácí chuť probít se do profesionálního fotbalu.

Akademie Cup, turnaj O pohár Karla Poborského v kategorii hráčů do 15 let v Olomouci. Vítězný tým Sparta Praha.
Sparta v Olomouci porazila Glasgow Rangers a dostala pohár od Poborského
Nová posila Sigmy Olomouc, slovenský záložník Lukáš Greššák.
Sigma získala slovenského záložníka Greššáka

Jan Ambrozek

Uničov: 15 zápasů, 1350 minut, 6 branek, 5 ŽK

Znojmo: 13 zápasů, 598 minut, 1 branka, 4 ŽK, 1 ČK