Od remízy s lídrem soutěže Líšní si Otrokovice připsaly už třetí porážku v řadě. Už ve třetí minutě otevřel skóre nejlepší střelec Uničova Aleš Krč, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži ve vápně.

Otrokovice dokázaly srovnat z penalty. „Domácí v první poločase hrozili po dlouhých míčích. Měli z toho šance, se kterými si ale Uvízl dokázala poradit. Jedna akce se nám nepovedla zachytit a byla z toho penalta,“ přiblížil silnou stránku soupeře uničovský trenér Žmolík, který zároveň vyzdvihl výkon uničovského brankáře.

Uvízl vystihl i směr pokutového kopu, ten byl ale zahrán razantně pod břevno a na to již nedokázal zareagovat.

Po změně rozhodl Svoboda. Po krásné kombinaci na pravé straně si naběhl na přihrávku pod sebe a míč uklidil z jedné ke vzdálenější tyči.

„Ve druhém poločase hrozili domácí spíše z centrů a ze standardek, ale pohlídali jsme si to. My jsme utkání zbytečně zdramatizovali tím, že jsme neproměňovali stoprocentní šance. Mohlo být rozhodnuto daleko dříve,“ našel Žmolík nedostatky ve hře Uničova.

Otrokovicím ztížil šanci na vyrovnání Malý, který po faulu viděl druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy.

„Aktivní hrou, že jsme nezalezli a neumožňovali soupeři dlouhé nákopy, jsme si utkání pohlídali,“ byl spokojený Dušan Žmolík. Otrokovice se snažily změnit rozestavení a hrát na tři útočníky. Červená karta jim tuto taktiku znemožnila.

„Nevím, jestli nám ta karta pomohla, protože náš hráč mohl jít sám a kdyby faul nepřišel, třeba by utkání rozhodl gólem. Řekl bych, že bychom utkání zvládli i proti jedenácti. Utkání jsme zvládli herně dobře“ zakončil Žmolík.

Uničov se díky výhře posunul na šesté místo v tabulce a v příštím kole v neděli v 10.15 přivítá na svém hřišti Frýdek-Místek, se kterým si to rozdá o průběžnou pátou příčku.

FC Viktoria Otrokovice – SK Uničov 1:2 (1:1)

Branky: 35. Jasenský z pen. – 3. Krč, 72. Svoboda. Rozhodčí: Vejtasa – Gasnárek, Rosický. ŽK: Přikryl, Malý, Hladík – Bača, Bala, Svoboda. ČK: Malý. Diváci: 128.

Otrokovice: Semanko – Malý, Fiala, Markovič, Smékal (80. Bahounek), Jasenský, Hladík, Kiška (84. Červenka), Vašulka, Mlýnek, Přikryl (65. Konařík). Trenér: Miroslav Ondrůšek.

Uničov: Uvízl – Purzitidis, Bala, Krayzel, Můčka – Svoboda, Ambrozek, Bača – Vichta (83. Strnad), Komenda, Krč (90. Jeřábek). Trenér: Dušan Žmolík.