Úvodní poločas držely Kozlovice s Uničovem krok a prohrály jej pouze 0:1. „Tráva byla v rámci možností dobře připravená. Zápas splnil účel pro nás i soupeře. Šlo nám o to, abychom vyzkoušeli ještě nějaké varianty, které jsme chtěli dostat do týmu. Kozlovice chtěly hrát. Postupem času jsme se dostávali do tempa. Po první gólu jsme přebrali otěže zápasu do svých rukou. Měli jsme šance, dávali góly a přístup hodnotím dobře. Kluci do toho dali emoci i nasazení,“ byl spokojený uničovský trenér Petar Aleksijević

Po změně stran pak Uničov přidal tři branky a vyhrál 4:0. „Pro nás super zápas, dobrá konfrontace se silným třetiligovým soupeřem. První polovinu jsme hráli velmi dobře, byl to vyrovnaný zápas. Ve druhé půli potvrdil Uničov svoji kvalitu a zkušenost. Navíc vystřídal a my jsme udělali chyby ve hře i při standardkách. Výsledek je zasloužený,“ hodnotil jeho protějšek David Kobylík.

Anketa o nejlepšího trenéra v Olomouckém kraji
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Aleksijević mohl být spokojený, že se hned dvakrát prosadil navrátilec po zranění Aleš Krč. „Dva góly jsou pro něj důležité. Je to dlouhodobě hráč, který má týmu co dát a dává. Mám radost, že všechno zvládá, má za sebou dva týdny plného tréninku a odehrál celý poločas. Sám se cítí dobře,“ prozradil kouč Uničova.

Do třetí ligy vstoupí s jedinou posilou Adamem Červeněm. Další nové tváře již v Uničově neočekávají. „Probírali jsme to a když nenastane nějaká extra varianta a něco nečekaného, tak nic řešit nebudeme. Čekali jsme, jak se vyvinou zranění a teď jsme si ověřili, že jsme optimálně připraveni a nemáme proč do kádru sahat,“ poodhalil Aleksijević.

Na startu jarní části ztrácí Uničov jen dva body na první místo, cíl je tak jasný. „Až mistráky ukáží, jak na tom jsme. Když máte dva body na prvního, nebudete se dívat pod sebe. Máme hráče takového mentálního nastavení, že chtějí hrát pokaždé na výhru. Musíme brát každého soupeře vážně. Mužstvo bude připravené a vydá ze sebe sto procent. Zajímá nás špička soutěže,“ uzavřel Aleksijević.

První duel hraje Uničov v neděli doma od 10.15 proti Uherskému Brodu. To Kozlovice měly jaro divize E zahájit hned šlágrem. V neděli od 14.30 prvnímu Strání, na které ze druhého místa ztrácejí čtyři body. Jenže utkání bylo odloženo na 15. května a start tak čeká na Kozli až 16. března na půdě Šternberka.

Fotbalisté Postřelmova porazili v regionálním derby nejtěsnějším rozdílem sousední Zábřeh.
Postřelmov dotahuje dvě posily i gólmana. Mění styl hry, chce být ofenzivnější

„Duel s Uničovem byl důležitým testem na přírodní trávě s jedním z nejlepších týmů z MSFL. Potřebovali bychom více takových zápasů, abychom mladý kádr obouchali a mohl nabrat zkušenosti,“ dodal Kobylík.

SK Uničov - FK Kozlovice 4:0 (1:0)

Branky: Krč 2, Komenda, Sklenář.

Uničov: Kvapil - Koutný, David, Červeň, Diblík - Javůrek, Svoboda, Hausknecht, Vybíral, Vichta - Komenda. Střídali: Uvízl - Saňák, Sklenář, Krč, Kamas, Suchánek, Vorlický. Trenér: Petar Aleksijević.

Kozlovice: Obzina - Kyselák, Řehák, Kostka, Vítek - Smolka, Kozák, Smékal, Skopal, Vyhlídal - Michl. Střídali: Kadlec - Ilík, Zdražil. Trenér: David Kobylík.