Od prvních minut drželi domácí fotbalisté míč na svých kopačkách a po půl hodině hry z toho těžil Tomáš Komenda, který otevřel skóre svým čtvrtým gólem v sezoně. Díky tomu se drží na čele tabulky střelců.

„Na to, jak je Velké Meziříčí kvalitní, jsme na hřišti po celou dobu dominovali,“ začal domácí lodivod hodnocení.

Jenže Uničov nedokázal zvýšit náskok a po změně stran se Velké Meziříčí začalo dostávat do hry. Po dlouhém míči, který prodloužil jeden z obránců nejprve nevyužil Dolejš špatného vyběhnutí Uvízla, ale nakonec míč naservíroval na hlavu Plichtovi, který srovnal.

„Hrajeme stylem, že chceme tvořit. To znamená, že tam vždycky nějaké chyby budou. Nebudou proti nám hrát soupeři, kteří by nic neuměli a tento soupeř měl kvalitu a chybu potrestal. Jiné by to mohlo být, kdybychom byli zalezlí, ale to nechceme,“ hodnotil obdrženou branku uničovský trenér Dušan Žmolík.

Potom ale zase byl na hřišti jen jeden tým, který kombinoval, ale Uničovští neproměňovali šance. Jednu z těch největších měl střídající Strnad, kterého však, stejně jako Baču, vychytal skvělý Kolář. „Do šance se dnes dostal snad každý z hráčů, bohužel jsme branku nepřidali,“ litoval domácí kouč.

Žmolík nemohl do zápasu poslat ani nejlepšího střelce z posledních let Krče. „Rozhodl jsem se pro základní sestavu bez Aleše Krče, ale počítal jsem s ním do zápasu. Při rozcvičce si však začal stěžovat, že ho bolí operovaná noha, takže do utkání nemohl zasáhnout,“ přiblížil situaci kolem kanonýra Žmolík.

„S hrou a se vším jsem spokojený, ale k definitivní spokojenosti mi chyběl ten jeden gól navíc,“ dodal k zápasu Žmolík.

Uničov nezopakoval závěr jako proti béčku Zlína, kde zápas strhl na svoji stranu v posledních deseti minutách, kdy otočil z 1:2 na 4:2. S Velkým Meziříčím poprvé v sezoně ztratil za remízu 1:1.

V dalším kole se představí uničovští fotbalisté v pátek v 17.30 na hřišti v Kroměříži, která má přes vysoké ambice na svém kontě překvapivě pouze tři body.

SK Uničov – FC Velké Meziříčí 1:1 (1:0)

Branky: 29. Komenda – 50. Plichta

Rozhodčí: Pochylý – Vejtasa, Slabý. ŽK: Ambrozek, Purzitidis – Kriegsmann, Mezlík, Demeter.

Uničov: Uvízl – Seibert, Bala, Purzitidis, Můčka – Ambrozek, Bača, Svoboda – Vichta, Komenda (K), Hapal (74. Strnad). Trenér: Dušan Žmolík.