Žádný oddechový start, ale hned osmistovky na čas naordinoval trenér Jiří Balcárek svým svěřencům. K tomu v době oddechu trénovali střelbu.

Na úvodní jednotce se sešlo třináct hráčů a dva brankáři. Chyběli Marek Kirschbaum, kterému skončilo hostování a v Uničově pokračovat nebude. V uplynulé sezoně toho totiž příliš nenahrál. K dispozici prozatím nejsou ani obránci Jan David a Jakub Coufal, kteří se připravují s druholigovým béčkem Sigmy a jejich budoucnost je prozatím nejistá. „Čekáme na vyjádření Sigmy, pak uvidíme,“ sdělil kouč Jiří Balcárek.

Úvodní trénink fotbalistů FK Nové Sady (12.7.2023)
VIDEO: Kolaps při nohejbalu. Trénink Nových Sadů narušilo přistávání vrtulníku

Žádné nové tváře pak v kádru prozatím nepřivítal. „O posílení prozatím jednáme,“ řekl. Jednat by se ale mělo opět o dva, tři hráče. Jediným „nováčkem“ tak byl pouze dorostenec Tomáš Knebl, který ale s týmem trénuje celou sezonu, ale zápasy hrál za Medlov v krajském přeboru.

Hned v sobotu pak čeká Uničov první přátelské utkání. V 10.30 změří síly s divizním Šumperkem. Stejně jako všechny další zápasy i tento se odehraje na hřišti v Leštině.

Hned ve středu se střetnou s netradičním soupeřem - béčkem Hradce Králové. Následně v sobotu s Ústí nad Orlicí a v úterý uzavřou blok přípravných zápasů se Zbrojovkou Brno B.

„Jsou tam i netradiční soupeři, protože jsem nechtěl, aby to byl stereotyp. Máme tam zápasy v týdnu, což je pro hráče určitě příjemnější, než kdyby jen trénovali,“ uzavřel Jiří Balcárek.

Fotbalisté Olešnice (v zeleném)
Návrat na trůn? Do Olešnice míří šest hráčů. Chceme postoupit, zní z klubu

Ještě před začátkem MSFL, kterou odstartuje Uničov v Uherském Brodě, jej čeká předkolo MOL Cupu na půdě Břidličné. To je na programu 30. července v 17 hodin.

Seznam přípravných zápasů

Sobota, 15. července, 10.30: Šumperk

Středa, 19. července, 17.30: Hradec Králové B

Sobota, 22. července, 10.30: Ústí nad Orlicí

Úterý, 25. července, 17,30: Zbrojovka Brno B

Neděle, 30. července, 17.00: Břidličná (předkolo MOL Cupu)