Do zápasu vstoupili svěřenci Dušana Žmolíka výborně a svého soupeře přehrávali. Svoji převahu zužitkovali ve 21. minutě, kdy se trefil Patrik Strnad, který nastoupil v letošní sezoně poprvé v základní sestavě. „První poločas jsme odehráli skvěle a zaslouženě jsme jej vyhráli,“ začal hodnocení uničovský kouč Dušan Žmolík.

Ve druhé půli se ale domácí zvedli. „Začali nás přehrávat. My jsme sice chodili do brejkových situací, ale neproměnili jsme je,“ popisoval průběh utkání Žmolík.

Vzhledem k obrazu hry se rozhodl poslat na hřiště dorostence Tomáše Macháčka. „Začali jsme propadávat ve středu hřiště a potřebovali jsme tam čerstvého hráče. Tomáš s námi trénuje každý trénink a víme, že je skvělý fotbalista. Čeká na svoji příležitost, kterou teď dostal a minutáž, kterou odehraje, je pro něj zkušeností,“ přidal hostující kouč pohled na mladého hráče.

A byl to skvělý tah. Macháček byl na hřišti přesně tři minuty, když si navedl míč a slabší nohou jej poslal z vápna do sítě. „Dostal jsem míč, rozhlédl jsem se doleva a viděl jsem, že si nemám s kým narazit, tak jsem se otočil, navedl balón a vystřelil. Je to nepopsatelný pocit a strašná euforie,“ popisoval hrdina svoji první branku v MSFL.

Uničov se ale poté bál o výsledek. Kroměříž měla v poslední čtvrt hodině tlak a ten vyústil tři minuty před koncem ve snížení z kopačky Silného. „Spadlo to tam někomu z našich na ruku a byla z toho penalta. Nebylo nám úplně nejlíp, protože jsme věděli, že měli nápor a dělali nám problémy,“ přiznal Žmolík.

Závěr si už uničovští pohlídali a díky výhře se posunuli do čela tabulky třetí ligy. Prvenství i svoji neporazitelnost budou hájit příští neděli proti béčku Sigmy Olomouc.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – SK Uničov 1:2 (0:1)

Branky: 88. Silný (pen.) – 21. Strnad, 75. Macháček. Rozhodčí: Jan Mayer – Vít Zaoral, Stanislav Volek. ŽK: Matoušek, Fládr, Kofroň – Bača, Hapal. Diváci: 234.

Uničov: Uvízl – Koutek, Bala, Můčka, Seibert - Svoboda (72. Macháček), Ambrozek (90. Vasiljev), Bača - Vichta (67. Hapal), Komenda, Strnad (60. Krč). Trenér: Dušan Žmolík.