Loňský vítěz divize D se dostal do vedení v 19. minutě, kdy domácí Chalupa překonal Štěpána Spurného, který dostal překvapivě přednost před dlouholetou uničovskou jedničkou Tomášem Uvízlem.

„Utkání jsme začali dobře, ale poté jsme z ojedinělé šance domácích inkasovali. Poté už jsem věděl, že to bude těžké utkání, protože domácí byli i do té doby dobře organizovaní vzadu a snažili se chodit do brejků,“ hodnotil průběh utkání uničovský kouč Žmolík.

Ve druhém poločase byl Uničov nadále lepším celkem a vytvářel si šance, ale ujala se až Bačova tečovaná střela. „Měli jsme hodně šancí, ale potom jsme paradoxně vyrovnali takovou šmudlou,“ komentoval Žmolík první gól Hanáků pod jeho vedením.

Rozhodnout se povedlo devět minut před koncem Komendovi.

„Domácí udělali chybu a Komenda mohl jít sám do úniku, který dobře proměnil. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Byli jsme v tlaku a hráli rychle po zemi. Určitě jsme si mohli vytvořit více šancí a více z nich proměnit, ale utkání musím hodnotit pozitivně. Vrchovina bude hlavně v domácím prostředí nepříjemný soupeř,“ zakončil Žmolík.

K letošní domácí premiéře nastoupí Uničov v neděli v 10.15 proti Petřkovicím.

SFK Vrchovina – SK Uničov 1:2 (1:0)

Branky: 19. Chalupa – 66. Da. Bača, 81. Komenda. ŽK:  Michal – Binar, Da. Bača, Krayzel. Rozhodčí: Vostrejž – Machač, Sedláček. Diváci: 465.
Vrchovina: Šmída – Chalupa, Košík, Smetana, Vícha – Wolker (44. Zbytovský) – Ošmera, Michal (84. Duda), Duba, K. Skalník – M. Skalník. Trenér: Zeman.
Uničov: Spurný – Seibert, Krayzel, Vejvoda, Můčka – Jeřábek (58. Vichta), Svoboda (90. Dostál), Binar, Bača, Krč (88. Antl) – Komenda. Trenér: Dušan Žmolík.

MICHAL MUZIKANT