Dva poslední zápasy Uničov na půdě Hlučína nezvládl a prohrál, tentokrát se mu povedlo bodovat. V první polovině diváci branku neviděli, oba týmy si však šanci na vstřelení vytvořili. Za hosty se však neprosadil Michl. „U jedné situace nás pak podržel Kvápa,“ ocenil brankáře Kvapila trenér Uničova Jiří Balcárek.

Po změně stran přišla zajímavá pasáž mezi 53. a 57. minutou. Hosté se mohli výrazně přiblížit tříbodovému zisku. Nejprve byl faulován v pokutovém území Vybíral a nařízenou penaltu proměnil Jan Ambrozek.

Hned nato to mohlo být rychle o dvě branky. Ze strany přišel centr Javůrka a Kamas měl na hlavě druhou trefu. Uničovským se ale nepodařilo míč ani dorazit.

A tak přišel trest. V 57. minutě Hlučín po standardní situaci vyrovnal. Prosadil se Kolaska.

„Byla to škoda, že jsme tak brzy po vedoucí brance inkasovali. Pak nás soupeř tlačil a my jsme čekali na brejkové situace,“ přiblížil Balcárek.

Jednu z nich táhl navrátilec po zranění Vichta, který šel z boku na bránu, ale gól nedal. „Je pozitivní, že se nám vrátil, ale ještě není stoprocentně zdraví. Navíc se obnovilo zranění Svobodovi,“ připomněl hostující lodivod, že jeho tým trápí zranění.

Ve zbytku utkání nedokázal ani jeden z týmů strhnout vedení na svoji stranu a Uničov tak udržel druhé místo. „Zápas byl vyrovnaný a remíza odpovídala hře, je spravedlivá a my bod bereme,“ uzavřel Jiří Balcárek.

V neděli (10.15) přivítá Uničov šestý Start Brno, který na něj ztrácí tři body.

FC Hlučín - SK Uničov 1:1 (0:0)

Branky: 57. Kolaska – 53. Ambrozek (pen.)

Rozhodčí: Slabý - Marek, Machorek. ŽK: Tomšů, Cabadaj, Smékal, Smetana, Kovala – Ambrozek, Koutný, Kvapil, Sklenář, Javůrek. Diváci: 353.

Hlučín: Murin – Tomšů (60. Wala), Aririerisim, Holzer, Kolaska – Mládek (67. Buchvaldek), Praus – Kania (67. Ptáček), Cabadaj, Moučka (60. Dostál) – Smékal (80. Kovala. Trenér: Ondřej Smetana.

Uničov: Kvapil – Diblík, David, Hausknecht, Ambrozek, Komenda, Vybíral (90+1. Saňák), Michl (62. Vichta), Kamas (76. Sklenář), Javůrek, Koutný. Trenér: Jiří Balcárek.