„V dnešním zápase jsme opět vystřídali osmnáct hráčů. Prostor dostávají hlavně ti, kteří přicházejí na hostování nebo doteď hráli divizi,“ říkal po zápase kouč olomoucké rezervy Augustin Chromý a pokračoval. „Bylo vidět, že pro některé bylo tempo zápasu příliš rychlé, ale musím říct, že výkon byl, co se týče kombinace nebo hry dopředu, lepší než minulý týden. I defenzivní hra měla mnohem vyšší kvalitu,“ dodal.

Zápas na zmrzlém, avšak dobře připraveném terénu se ze začátku odehrával v poměrně slušném tempu, který odpovídal souboji dvou třetiligových výběrů. Jediné, co možná trochu pokulhávalo, byla přesnost. „Líbil se mi více první poločas, protože byl herně kvalitnější. Nechyběly v něm důraz a rychlost a padaly v něm góly,“ hodnotil uničovský trenér Jiří Neček.

Jediné dvě branky tohoto utkání padly v rozmezí 34. a 35. minuty. Nejdříve se hlavou prosadil hostující Aleš Krč a chvíli nato vrátil zápasu nerozhodný stav David Kašpárek. „Skutečně mě moc mrzí, jak rychle a naivně jsme ztratili vedení. Velkou roli v tom hrála naše laxnost. Budeme si to muset v kabině vyříkat a v budoucnu už se nám takové věci prostě stávat nesmí,“ lomil rukama uničovský trenér.

Vít Beneš hraje FIFU
FIFA je pro mě relax, rozbité ovladače k tomu patřily, říká Beneš

Druhá půle se pak už nesla v mnohem poklidnějším duchu. „V prvních zhruba dvaceti minutách druhé půle jsme měli více ze hry. Potom ale, po vystřídání Jakuba Fabiánka, se nám hra ve středu pole úplně vytratila a už to takovou kvalitu nemělo,“ zhodnotil Augustin Chromý, kterého ihned doplnil jeho uničovský protějšek.

„ V druhé půli bylo vidět, že Sigma na hřiště poslala ještě mladší hráče, kvůli čemuž šla kvalita hry podstatně dolů. Tomu jsme se pak bohužel přizpůsobili i my a nedohrávali jsme akce, což mě trošku mrzí. Jinak ale mohu říci, že tento zápas na výborně upraveném terénu byl jak pro nás, tak i pro Sigmu velice přínosný,“ uzavřel své hodnocení Neček.

Olomoucký B- tým tak má za sebou už druhé utkání v rámci zimní přípravy, ve kterém si připsal remízu se svým třetiligovým soupeřem. Příští zápas ho čeká znovu za týden. V sobotu 29. ledna se střetne na hřišti v Řepčíně s divizním Šumperkem. „Kromě přípravných zápasů máme ještě v plánu pokračovat dál v náročných trénincích. Přece jen máme stále první měsíc přípravy a není ještě úplně čas na nějaké ladění herní formy,“ ukončil pozápasový rozhovor i Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – SK Uničov 1:1 (1:1)

Branky: 35. Kašpárek – 34. Krč.

Olomouc B: Bílý - Slavíček (70. Langer), David, Bednár, Sláma (60. Beňa), Twardzyk (45. Hapal), Fabiánek (60.Haláček), Langer (45. Hausknecht), Hadaš (45. Ricardo), Grečmal (65. Malacka), Kašpárek (45. Galus). Trenér: Augustin Chromý.

Uničov: Uvízl – Diblík, Koutný, Vejvoda, Kasal – Vybíral, Bača, Ambrozek, Svoboda, Šidlík – Krč. Trenér: Jiří Neček.