Vše začal v polovině prvního dějství po rohovém kopu Aleš Krč, ale gólem do šatny srovnal Křivánek. „Byla to jedna z jejich dvou šancí a proměnili ji,“ smutnil uničovský trenér Dušan Žmolík.

Uničov však tato branka nepoložila a nadále se tlačil za vítězstvím. K tomu jej přiblížil druhým gólem v utkání Krč, který se prosadil svou typickou střelou šajtlí.

„Měli jsme tam několik dalších šancí, ale výborně zachytal soupeři brankář Spurný. Kdybychom vedli 4:1, nikdo by nemohl nic říct,“ pokračoval v hodnocení Žmolík. Na Spurném postupně ztroskotali Ambrozek i Strnad z přímého kopu či Vichta v samostatném nájezdu. Odkrytou bránu netrefil v těžké pozici ani Krč.

A neproměněné šance jeho hráče mrzely. Minutu před koncem si nepohlídali Uničovští soupeře po autovém vhazování a Vyškovští nadvakrát dostali míč do sítě. „Do této doby šlo všechno podle plánu. Hráči bojovali a obětovali se pro tým, ale přišla jedna nepozornost,“ litoval domácí kouč.

„Byl to dobrý zápas, oba týmy se snažily hrát fotbal. My jsme ale byli lepší a víme, že jsme zbytečně ztratili body, které nám doslova protekly mezi prsty,“ zakončil.

Uničov se tak po podzimu se ziskem třiceti bodů nachází na čtvrtém místě tabulky, bod za stříbrnou příčkou a šest bodů za vedoucím Blanskem. Vyškov zakončil první polovinu sezony na desátém místě.

SK Uničov – MFK Vyškov 2:2 (1:1)

Branky: 25. a 73. Krč – 43. Křivánek, 89. Krejčí. Rozhodčí: Zaoral – Vostrejž, Polák. Diváci: 160.Uničov: Kalina – Seibert, Bala, Krayzel, Můčka – Ambrozek, Bača, Vichta – Strnad (74. Vasiljev), Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.