Všechno začal v sedmnácté minutě nádhernou technickou střelou do šibenice Jakub Svoboda, na kterého ještě do poločasu navázal trefou do stejného místa Komenda. I Hlučín si vytvořil v první půli několik šancí, ale žádná brankou neskončila. „Naštěstí jsme je přežili,“ oddechl si uničovský trenér Dušan Žmolík.

Ve druhé půli dokázali domácí snížit, ale na dostřel byli Hanákům pouze čtyři minuty, protože dvoubrankové vedení vrátil hostům Ambrozek. „Dostali jsme pro nás typický smolný gól, ani nevím, jak se to tam poodráželo,“ konstatoval Žmolík. „Jinak jsme se ve druhém poločase zlepšili, kromě jedné hrubky,“ dodal. Zmiňovaná chyba ale mohla utkání hodně zdramatizovat, protože Hlučín deset minut před koncem netrefil prázdnou branku z malého vápna.

Za hosty mohl ještě skórovat dvakrát Krč, ale jednou jej vychytal brankář a podruhé trefil tyč.

„Hru jsme kontrolovali a věděli jsme, že zápas máme ve svých rukách. Vzhledem k vloženému kolu a středečnímu zápasu to bylo fyzicky těžké utkání, ale stejné to měl i soupeř. Díky tomu se na konci nezmohl na žádný velký tlak,“ pokračoval kouč hostů v hodnocení.

„Důležité bylo, že jsme hned po první brance nedostali gól. Naopak jsme přidali druhý a soupeř se musel tlačit dopředu. Tohle se nám musí povést už i na doma,“ apeluje Žmolík na své hráče, aby zlomili nelichotivou bilanci v posledních domácích zápasech.

Zároveň ale své hráče brání před kritikou z tribuny: „Po hráčích chci přesně to, co předvádí. Sice se to některým fanouškům nelíbí, ale nechtěl bych, aby řvali po hráčích. Ať řvou na mě, protože já jsem za to zodpovědný a hráči nedělají v domácích zápasech nic jiného, než že plní moje úkoly.“

V neděli Hanáky čeká beznadějně poslední tým tabulky MSFL Valašské Meziříčí a nic jiného, než vítězství Uničov nebere. „Musíme se na ně nachystat. Nemají co ztratit, budou bránit v deseti lidech a my je budeme dobývat. Chceme, aby diváci doma zažili pocit vítězství a hráči si jsou vědomi, že na to čekají. Zatím jsme o tři body vždycky přišli naší hloupostí,“ uzavřel Žmolík.

FC Hlučín – SK Uničov 1:3 (0:2)

Branky: 57. Málek – 17. Svoboda, 41. Komenda, 61. Ambrozek. Rozhodčí: Popelák – Černý, Černoevič. ŽK: Štefek. Diváci: 150.

Hlučín: Jakub Kodeš – Hudeczek, Heiník, Mac, Vengřinek (46. Pyclík) – Žižka, Málek, Štefek, Foltýn, Opatřil (46. Krejčí) – Carvalho (53. Massaniec). Trenér: Alois Skácel.

Uničov: Spurný – Seibert, Bala, Můčka, Koutek – Svoboda, Ambrozek, Bača, Strnad (89. Purzitidis) – Komenda (90. Piruch), Krč (77. Vichta). Trenér: Dušan Žmolík.