Po výhře se Šumperkem přišla i druhá úspěšná příprava. Uničov zdolal rezervu ligového Hradce Králové.

„Směřoval jsem zápas ještě částečně do kondice, kterou jsme v pondělí a úterý ještě naběhávali. Snažil jsem se zátěž rozhodit na kluky rovnoměrně. V prvním poločase tam byly dobré věci, automatismy, které chceme, aby byly i v mistrovském utkání. Druhý poločas jsem už tolik spokojený nebyl. Dohrávalo se to, soupeř byl více na míči. Jsem rád, že se utkání zvládlo výsledkově a nedostali jsme branku,“ říkal trenér Uničova Jiří Balcárek.

FK Medlov - Sokol Čechovice
Medlov zahájil přípravu pod novým koučem i s novým brankářem

Na vítězství se podíleli brankami Jakub Svoboda a novic Patrik Michl, který si tak na testy do Uničova přinesl střeleckou formu z druholigového béčka Sigmy Olomouc, kde se dokázal také dvakrát prosadit.

„Hrával za dorost Sigmy, je to rychlostní typ hráče,“ přiblížil Balcárek.

Na stoperovi pak nastoupil Miroslav Sklenář z divizního Holešova a také vracející se Jan David, který část přípravy absolvoval také v béčku Sigmy.

„Máme na stopera pouze Vencu Koutného a Davida, proto hledáme alternaci a chceme na tuto pozici jednoho hráče přivést. Pokud nevyjde Sklenář, budeme se dívat po jiném,“ objasnil Balcárek.

Oba testovaní hráči si ale budou muset své místo v kádru ještě vybojovat. „Nejsou hotoví, ale ve fázi zkoušení. Uvidíme, jak budou vypadat v dalších zápasech. Chtěli bychom se rozhodnout během příštího týdne, máme do té doby ještě dva zápasy,“ přiblížil kouč.

FK Šternberk
Trable pro Šternberk? Odešli mu čtyři hráči základní sestavy - střelci i pilíř

Naopak na zkoušce neuspěl brankář Mykola Yaroshevych. „Minule chytal Kvapil, tentokrát měl dostat celý zápas Uvízl, ale přišel tenhle kluk. Po utkání jsme si ale vyhodnotili, že by to nemělo smysl a zkoušku ukončili,“ uzavřel Balcárek.

SK Uničov - FC Hradec Králové 2:0 (2:0)

Branky: Michl, Svoboda

Rozhodčí: Slabý - Dorušák, Svoboda R.

Uničov: Uvízl - Diblík, Sklenář, Koutný, Sečkář - Michl, Ambrozek, Svoboda, Vichta - Hausknecht, Krč. Střídali: Yaroshevych - David, Komenda, Javůrek, Vybíral, Saňák, Knebl, Trefil. Trenér: Jiří Balcárek