„Znojmo sem přijelo s tím, aby nedostalo gól. Bylo organizované, ale naštěstí se nám povedlo dát první branku,“ začal s hodnocením utkání trenér domácích Dušan Žmolík.

Uničovští se totiž brzy dostali do vedení. Hned ve dvanácté minutě otevřel skóre jejich kapitán Komenda. „Potom jsme ale ze zápasu vypadli a nelíbilo se mi, jak jsme poločas dohrávali,“ pokračoval.

A tak přišel trest hned v úvodu druhého dějství, kdy Uvízlovi vypadl míč z náruče a Moravec srovnal.

Samotný zápas mnoho fotbalového nenabízel. K vidění byla hlavně hra uprostřed hřiště a ani jeden z týmů se nemohl dostat do žádné vážnější akce. „Hřiště nebylo v dobrém stavu. Bylo hrbolaté a neviděl jsem žádné možnosti, jak se dostat do nějaké šance pěknou kombinací,“ popisoval kouč Žmolík.

Utkání bylo hodně vyhecované a všechno vyvrcholilo červenou kartou. Nejprve se uničovský Patrik Strnad ohnal po protihráči poté, co byl faulován a viděl žlutou kartu. O osm minut později v sedmdesáté minutě viděl za faul druhou žlutou.

„Nutím hráče do takových soubojů chodit, ale musejí být čisté. Navíc to měl asi jinak vyhodnotit, když měl žlutou. Minimálně tu první mu vyčtu, protože byla zbytečná,“ nebyl nadšený Žmolík, ale s úsměvem dodal: „Kdyby ji nedostal tak jsme třeba nevyhráli.“

Protože hned po dvou minutách v oslabení se po centru prosadil hlavičkou Bala a vrátil Uničovu vedení. Sedm minut před koncem jej potvrdil z penalty, která byla nařízená po faulu na Krče, Ambrozek.

Znojemští si ani proti oslabenému soupeři žádnou větší šanci nevypracovali, pouze jednou nebezpečně stříleli zpoza vápna.

„Ukázali jsme zase naši sílu. Kluci se i v deseti hecovali a bylo vidět, že chtějí vyhrát. Doma nám remíza nestačí. Nezalezli jsme a snažili se i v oslabení napadat,“ byl spokojený domácí lodivod.

Díky této výhře se Uničov posunul už na třetí příčku v tabulce tři body za vedoucí béčko Sigmy. V dalším kole zajíždí na půdu Uherského Brodu.

SK Uničov – 1. SC Znojmo 3:1 (1:0)

Branky: 12. Komenda, 73. Bala, 83. Ambrozek z pen. – 51. Moravec. Rozhodčí: Zaoral – Mikyska, Silný. ŽK: Bača, Ambrozek, Strnad, Krč, Krayzel – Martinek, Kenroy, Jícha, Yanata. ČK: 70. Strnad. Diváci: 225.

Uničov: Uvízl – Seibert, Bala, Krayzel, Purzitidis – Ambrozek (85. Hapal), Bača, Vichta (46. Vasiljev) – Strnad, Komenda, Krč (83. Svoboda). Trenér: Dušan Žmolík.