Ve druhém zápase MSFL musel udělat uničovský trenér Dušan Žmolík oproti vítěznému úvodnímu utkání hned dvě vynucené změny na pozici brankáře a stopera.

„Uvízl i Vejvoda se nám v souboji se Zlínem zranili,“ komentoval nepříjemnost Žmolík. I přes nepovedený první poločas však jeho svěřenci zabrali.

V Dolním Benešově nebylo v úvodním dějství k vidění mnoho fotbalového. Byla to pětačtyřicetiminutovka bez šancí, přesto padly dvě branky.

Nejprve po krásném centru Koutka otevřel skóre kapitán hostujícího celku Komenda. „Už ten centr byl krásný,“ ocenil hostující kouč.

Jenže Kalinovi premiéru mezi třemi tyčemi uničovské brány zkazili domácí hned vzápětí.

„Jednalo se o protiútok po našem gólu. Byla to stejná akce jako u Koutka s Komendou, akorát míč šel po zemi,“ přiblížil branku Žmolík.

„Řekli jsme si v šatně, že abychom uspěli, tak musíme přidat,“ prozradil uničovský trenér, co se dělo o přestávce.

A tak se i stalo. Uničov se začal dostávat do velkého množství šancí a jednu proměnil. Komenda tentokrát míč po centru doslova donesl do sítě a slavil svůj druhý zářez.

„Zúročil snahu celého týmu. Je to hodně platný hráč. Moc mu to tam ale nepadalo. Teď dal ve dvou zápasech tři branky, tak věříme, že v tom bude pokračovat,“ mnul si ruce po probuzení snajpra Žmolík.

Jenže zcela spokojený nebyl. Uničov ostatní šance zahazoval. „Mohli jsme utkání rozhodnout dříve a ne se bát o výsledek do poslední minuty,“ uzavřel.

V dalším kole přivítá Uničov v neděli v 10.15 na svém hřišti celek z Velkého Meziříčí.

FC Dolní Benešov – SK Uničov 1:2 (1:1)

Branky: 27. Blahuta – 25. a 59. Komenda. Rozhodčí: Machač – Drozdy, Gasnárek. ŽK: Gomola – Bača. Diváci: 132.

Dolní Benešov: Lasák – Býma, Romaněnko, Behan, Moravec, Blahuta, Pecuch, Gebauer, Haas, Karčmář, Gomola. Trenér: Dominik Kroupa.

Uničov: Kalina – Koutek, Purzitidis, Bala, Můčka – Svoboda, Ambrozek, Bača - Vichta, Komenda, Vichta. Trenér: Dušan Žmolík.