Uničov měl v utkání míč častěji na kopačkách a dokázal si vytvořit i nějaké šance. Ty ale neproměnil. Jednou Benešovské, kteří se už ovšem museli obejít bez trenéra Marcela Meleckého, jemuž hodil laso Hlučín, zachránila tyč.

Po bezbrankovém prvním poločase udeřili právě domácí.

Uničovští si nepohlídali kombinaci na kraji hřiště a na následné zakončení Aleše Baránka si sice brankář Uvízl sáhl, ale vytěsnit jej už nedokázal.

„Hráli jsme jen po šestnáctku a byl to z naší strany pomalý fotbal. Soupeř se vždycky stačil vrátit a zformovat,“ viděl na výkonu hostů nedostatky jejich trenér Dušan Žmolík.

Po minulém víkendu, kdy Hanáci po dlouhé době vyhráli doma, nedokázali tyto body potvrdit. „Nehráli jsme jako tým. Snažili jsme se to zlomit individuálně, a to k ničemu nevedlo. Byl to asi náš nejhorší výkon na jaře. Mysleli jsme si, že vyhrajeme jednoduše a že to půjde samo. Dostali jsme facku,“ potvrdil Žmolík, že jeho tým v sobotním utkání herně nepřesvědčil.

Odčinit tuto porážku může Uničov netradičně již ve středu, kdy přivítá na svém stadionu v 17 hodin předposlední Hulín. Víkend pak bude mít šestý celek pořadí MSFL volný.

FC Dolní Benešov – SK Uničov 1:0 (0:0)

Branka: 55. Baránek. Rozhodčí: Mikeska – Černoevič, Richtár. ŽK: Býma – Svoboda, Ambrozek. Diváci: 110.

Benešov: Chvěja – Strakoš, Romaněnko (66. Novák), Moravec, Haas – Pecuch, Karčmář, Blahuta, Býma (70. Skroch) – Baránek (81. Rubý) – Adamík. Trenér: Petr Machovský.

Uničov: Uvízl – Seibert, Vejvoda, Bala, Koutek – Strnad (79. Purzitidis), Svoboda, Ambrozek, Bača, Vichta – Komenda. Trenér: Dušan Žmolík.