Uničov vykročil za výhrou v domácím utkání Moravskoslezské fotbalové ligy už v prvním poločase, kdy se během dvou minut trefili Jeřábek a Vichta.

„První poločas byl výborný a zaslouženě jsme ho vyhráli. V tom druhém jsme sice přidali další branky, ale už to z naší strany nebyl tak dobrý výkon a soupeř se dostával do hry,“ hodnotil hru svého týmu Dušan Žmolík.

V poslední desetiminutovce se totiž ještě dokázal prosadit po hezké akci Jeřábka podruhé Vichta. A poté shodně obešli Bolka Komenda i Svoboda a zakončili do prázdné branky. Dolní Benešov si tak odvezl z Uničova bůra. „Je pro nás důležité, že jsme se rozstříleli a kluci si začnou více věřit,“ zakončil hodnocení Žmolík.

SK Uničov – FC Dolní Benešov 5:0 (2:0)

Branky: 11. Jeřábek, 13. Vichta, 80. Vichta, 84. Komenda, 90. Svoboda. Rozhodčí: Drozdy – Tomanec, Silný. ŽK: Seibert, Uvízl – Haas Diváci: 162.
Uničov: Uvízl – Seibert, Bala, Krayzel, Purzitidis – Jeřábek, Dostál (70. Antl), Svoboda, Vichta (86.Bača) – Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.
Dolní Benešov: Bolek – Romaněnko, Rubý, Moravec, Ronec (46. Řezníček), Gebauer, Labuda (73. Večeřek), Haas, Strakoš, Karčmář, Pecuch (69. Skroch). Trenér: Marcel Melecký

MICHAL MUZIKANT