Právě trenér Balcárek dovedl Uničov v minulých letech k triumfu v Moravskoslezské fotbalové lize. Pro Vítkovice byl tento duel navíc generálkou na první mistrovské utkání a zvládly jej v poměru 2:0.

„Byl to hodně podobný zápas jako proti Líšni,“ začal hodnocení uničovský trenér Dušan Žmolík.

„Měli jsme hlavně v prvním poločase více ze hry a byli jsme více na míči, ale všechno jsme stříleli vedle nebo nás vychytal jejich brankář. Paradoxně jsme z ojedinělé šance Vítkovic inkasovali,“ smutnil a narážel tak na branku Mariána Kovaříka z poloviny úvodního dějství.

Hned tři minuty po změně stran zaváhal hostující brankář Kalina, který sice dobře vyběhl, ale následný odkop se mu nepovedl a našel pouze soupeře. Matoušek si už věděl rady a uničovského brankáře přehodil. Uničov hrál i přes nepříznivý vývoj nadále svoji hru, ale Vítkovice se už častěji dostávaly do nebezpečných brejků.

„Zápas jsme mohli vyhrát, ale s výkonem jsem spokojený,“ zakončil Dušan Žmolík a dodal: „Nejtěžší z těch tří duelů byl ten s Pardubicemi, které ukázaly, že jsou fotbalově jinde.“

Jeho svěřence teď čeká těžký týden nabírání kondice, který bude zakončený zápasem s Ústím nad Orlicí. V nejbližších týdnech by se také měli vrátit do tréninku dva marodi Patrik Strnad a Marcel Krayzel.

„Krayzel je po operaci a pomalu by měl začít. Strnad si odnesl z posledního zápasu minulé sezony zranění kotníku a bylo to vážnější, než jsme čekali,“ přiblížil zdravotní stav obou fotbalistů. Navíc Hanáci hledají ještě jednoho útočného hráče na křídlo.

„Potřebujeme zvýšit na tomto postu konkurenci. V obraně máme možností více, ale po odchodu Pavla Jeřábka potřebujeme toto volné místo zaplnit,“ vyjádřil se uničovský kouč k situaci v kádru.

MFK Vítkovice – SK Uničov 2:0 (1:0)

Branky: 26. Kovařík, 48. Matoušek.

Uničov: Kalina - Seibert, Purzitidis, Vejvoda, Můčka - Ambrozek, Bača, Svoboda - Vichta, Komenda, Krč. Střídali: Koutek, Habáň, Bala. Trenér: Dušan Žmolík.