„Od mého příchodu do Otrokovic nás trápí chování směrem dozadu a celá defenzivní činnost. V tomto zápase jsme udělali ostudu. Beru to na sebe, jsem zodpovědný za sestavu,“ kál se Matějka.

Podle slov 47letého kouče se jeho svěřenci dopouští až příliš laciných chyb.

„Jsou hloupé. Nemůžu ale říct, že by hráči nemakali. Soupeři nás za ně bohužel trestají,“ mrzí Romana Matějku.

Otrokovice po úvodním čistém kontě na hřišti Petřkovic v dalších dvou střetnutích obdržely deset branek, před Uničovem doma prohrály s Frýdkem-Místkem 0:3. Matějka za vysokým počtem inkasovaných gólů vidí nedůslednost jednotlivých hráčů.

„Většinou se jedná o špatné chování našeho borce při dané situaci. Když se podíváme na na první branku s Uničovem, tak tam přišlo pozdní dostoupení soupeře. Myslíme si, že když mu necháme metr a půl prostoru, tak je to v pohodě,“ trápí Matějku.

Někdejší kouč Kozlovic během dosavadního ročníku MSFL musel skousnout tři pokutové kopy během stejného počtu odehraných kol.

„Proti Uničovu byly absolutně jednoduché. U první penalty míč už téměř sbíral náš brankář. Stoper však byl v běhu. Kdyby se stihl zastavit, vůbec by k tomu nedošlo. Při druhé se jednalo o nekoordinovaný pohyb, kdy do centru jsme zahráli rukou,“ přiblížil situace před čtvrtou a pátou brankou domácích.

V nedělním zápase se v brance Otrokovic poprvé v sezoně objevil Denis Gröger, který nahradil zkušenějšího Juraje Semanku.

„Dané rozhodnutí nemělo nic společného s výkonem Juraje proti Frýdku-Místku. Chtěl jsem, aby Denis dostal šanci. Bohužel obdržel sedm branek. Momentálně jeho výkon nechci hodnotit, na všechny branky se podívám až v klidu. Nevytvořil však žádnou hrubku,“ dodal Matějka, jehož svěřenci v sobotu od 10:15 doma přivítají Uherský Brod.