Hodonín měl v první půli navrch a po třiatřiceti minutách poslal domácí do vedení Petr Fojtík. O tři minuty později vychytal ve velké šanci Uvízl Žáka i Ťoka.

„Na výsledku má obrovskou zásluhu náš brankář, který udržel přijatelnější stav do druhého dějství,“ hodnotil hostující trenér Dušan Žmolík, jehož tým skóre po změně stran zvrátil ve svůj prospěch.

Ve druhém poločase načal hodonínské krásnou ranou ze třiceti metrů Ondřej Seibert, jehož střelu nejspíš brankář Petráš podcenil. Vedení na svoji stranu strhli Hanáci třináct minut před koncem. Po akci na levé straně a následném centru se trefil hlavou Pavel Jeřábek.

„Důležitá byla změna v bránění, kdy jsme přestali soupeře pouštět do šancí. Ty si však ke konci zápasu začal vytvářet, protože se snažil srovnat. Nám se díky tomu začali otevírat situace směrem dopředu,“ viděl důležitý rozdíl mezi poločasy Žmolík.

Otevřené obrany uničovští ještě dvakrát využili a trefili se oba útočníci Krč a následně Komenda.
Uničov tak díky výhře 4:1 přezimuje v první polovině tabulky na šestém místě. Jarní sezonu zahájí na domácím hřišti proti Vrchovině.

FK Hodonín – SK Uničov 1:4 (1:0)

Branky: 33. Fojtík – 55. Seibert, 77. Jeřábek, 84. Krč, 88. Komenda. Rozhodčí: Tomanec, Škrobák, Kotala. ŽK:  Mareš, Šustr – Jeřábek. Diváci: 215.
Hodonín: Petráš – Suchý, Ťok, Žák, Hesek, Michna (65. Copko), Novotný, Mareš, Sasín, Šustr, Fojtík (82. Opina). Trenér: Igor Matušek.
Uničov: Uvízl – Seibert, Bala, Krayzel, Můčka – Jeřábek (86. Antl), Svoboda, Dostál, Vichta (89. Binar) – Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.

Autor: MICHAL MUZIKANT