Jedinou branku v dosavadních sedmi venkovních duelech inkasovali svěřenci Dušana Žmolíka. Kromě toho ztratili body venku pouze jedinkrát za remízu v Rosicích 0:0.

Po Slovácku B se doma proti Uničovu dokázalo prosadit další béčko. Tentokrát to zlínské, které neprožívá ideální období a nevyhrálo devátý duel v řadě. Na trávníku to bylo vidět.

„Měli jsme spoustu závarů a šancí. Hlavně v prvním poločase tam bylo hodně situací, které jsme mohli proměnit v branku. Byla škoda, že jsme se neprosadili, protože by se nám ve druhé půli dýchalo lépe, jelikož hřiště bylo postupem času horší a horší. Byl to skákavý terén, kterému jsme se docela dobře přizpůsobili, hru jsme zjednodušili a nahoře se mlátili o míče. Naopak Zlín měl v první půli jen jednu tutovku,“ hodnotil kouč Uničova Dušan Žmolík.

Přesto to vypadalo, že sérii nezdarů domácí přeruší a tím ukončí také tu uničovskou. Čtrnáct minut před koncem se prosadil Lehký a hosté neměli moc času na odpověď.

„Je škoda, že si necháme dát takový gól ze standardky, kdy si ji soupeř rozehraje a my nezachytíme náběh,“ litoval Žmolík.

Nakonec si také jeho svěřenci pomohli standardní situací. V 88. minutě oslavil premiérový gól v MSFL Šimon Michalik, jenž doklepl balon do sítě po nákopu Ambrozka a zákroku gólmana Bachůrka. Pro sedmnáctiletého útočníka, který nastupuje hlavně stále za dorost, to byl teprve druhý start ve třetí lize. Celkem v ní odehrál 62 minut a svému týmu tentokrát vytrhl trn z paty.

„Šimon si šanci zasloužil. Vinou zranění dvou našich hráčů měl minutáž větší, než jsme si mysleli, že bude mít. Nedá se hodnotit herně, protože hřiště bylo brambořiště a všichni jsme se na něm plácali, takže to měl těžké. Ale tím, že s námi trénuje, tak ví, kde má stát a týmu strašně pomohl. Gól je odměna nejen za práci v utkání, ale celkově za jeho přístup k fotbalu.

Hanáci v závěru tlačili, druhý gól ale nepřidali. Za výhrou se vydali příliš pozdě. „Bod jsme nakonec vydřeli díky nasazení, ale za celkový průběh jsme si zasloužili vyhrát,“ uzavřel Žmolík.

Poslední utkání podzimní části sezony sehraje Uničov na svém stadionu netradičně v sobotu ve 13.30.

FC Fastav Zlín B - SK Uničov 1:1 (0:0)

Branky: 76. Lehký – 88. Michalik

Rozhodčí: Dubravský - Kolář, Nápravník. ŽK: Pobořil, Slovák - Uvízl, Bala, Ambrozek. Diváci: 115.

Zlín B: Bachůrek – Hrdlička, Jura, Kulíšek, Lehký (90+3. Bobčík), M. Mlýnek (50. Pobořil), V. Mlýnek, Nečas, Němeček, Pafka, Slovák. Trenér: Martin Juřička.

Uničov: Uvízl - Diblík (50. Michalik), Straňák (46. P. Vybíral), Bala, Můčka - Ambrozek, Dittmer, Kamas - M. Vybíral, Komenda, Krč. Trenér: Dušak Žmolík.


Načítám tabulku ...