„V prvním poločase za stavu 2:0 jsem si na ten zápas vzpomněl. Byl v mnohém hodně podobný. Důležité bylo, že jsme tentokrát nedostali třetí gól, na který soupeř příležitosti měl. To by nás asi položilo,“ začal uničovský trenér Dušan Žmolík s úsměvem hodnocení zápasu.

Hanáci jej odstartovali hodně špatně. Inkasovali v páté a osmnácté minutě. „Vletěli na nás a my jsme jim svojí nedůsledností branky darovali,“ nechápal trenér Žmolík.

Nejprve si uničovští fotbalisté nepohlídali přední tyč po standardní situaci, díky čemuž otevřel skóre Celba.

„Potom místo toho, abychom odkopli míč, tak hrajeme patičky a z brejku inkasujeme podruhé,“ byl naštvaný na své hráče a dodal: „Pořád jsme si mysleli, že ze všeho vyjedeme kličkou, ale nevyjeli jsme.“

Ve druhé půli už to bylo o něčem jiném. Podruhé za sebou se jako střídající prosadil Aleš Krč, který zatím spíše vysedává na lavičce. „U mě to není o gólech, ale o přínosu týmu. Ten byl od Aleše dnes příkladný a řekl si tím o základ, ale ještě nevím, jak se v sobotu rozhodnu,“ řekl Žmolík, jehož minulost je spojená právě s Baníkem Ostrava.

Patnáct minut před koncem proměnil penaltu Ambrozek a srovnal.

„Bylo vidět, že chceme vyrovnat. Potom na hřišti byly dva týmy, které si to chtěly rozdat a strhnout vítězství na svoji stranu,“ pokračoval hostující kouč, který přiznal, že utkání pro něj bylo trochu speciální. „Slíbil jsem klukům nějaké občerstvení, pokud uspějeme. Dokázali jsme uhrát remízu z nepříznivého stavu, což beru jako úspěch a jsem rád, že jsme ukázali sílu a charakter.“

Pro Baník to byla již čtvrtá remíza ze šesti zápasů a je remízovým králem soutěže. Na dosud vedoucí Uničov se díky výhře bodově dotáhlo Blansko.

O další body budou Hanáci bojovat v sobotu v Rosicích.

FC Baník Ostrava B – SK Uničov 2:2 (2:0)

Branky: 5. Celba, 18. Buchta – 66. Krč, 74. Ambrozek z pen. Rozhodčí: Volek – Silný, Richtár. ŽK: Russmann, Lehnert, Foltyn – Ambrozek, Krč. Diváci: 311.

Uničov: Kalina – Seibert, Purzitidis (27. Krayzel), Bala, Můčka – Svoboda, Ambrozek, Bača – Vichta (74. Vasiljev), Komenda, Strnad (46. Krč). Trenér: Dušan Žmolík.