Děsivé skóre 0:7 z posledních čtyř vzájemných zápasů se začalo kompletovat po půl hodině hry, kdy si vybrali svěřenci Dušana Žmolíka slabší tříminutovku. Nejprve inkasovali po krásné kombinaci domácích, na jejímž konci byl Adamík a následně se trefil po standardní situaci Honiš. Rázem to bylo 2:0.

„Byli na nás dobře nachystaní. Do ničeho nás nepustili. My jsme nebyli schopní si vytvořit žádnou příležitost,“ smutnil hostující trenér Dušan Žmolík.

Ten se pokusil na průběh utkání reagovat poločasovým střídáním a po hodině hry už měl vyčerpané všechny náhradníky.

„Snažil jsem se s tím něco udělat. Ale nic se nezměnilo. Průběh utkání byl pořád stejný,“ komentoval své tahy.

Jediná šance hostů skončila na brankové konstrukci. A tak místo zdramatizování přišlo rozhodnutí. V 75. minutě se trefil po podobné akci jako u první branky Wala. „To už jsme to měli vzadu hodně otevřené,“ prozradil Žmolík.

Uničovští tak potvrdili, že se jim na specifickém malém hřišti v Petřkovicích ani konkrétně proti tomuto soupeři nedaří.

„Proti nim jsme snad ještě nezahráli. Zápas se nám vůbec nepovedl, ale na hřiště se nemůžeme vymlouvat. Je jiné a nesvědčí nám, ale svádět bychom to na něj mohli, kdybychom si vytvořili pět šancí a ve čtyřech by nám míč přeskočil nohu, kvůli nekvalitnímu terénu. Tak to ovšem nebylo,“ uzavřel své hodnocení hostující kouč.

Jeho fotbalisté už čekají v soutěži na výhru čtyři zápasy. Příští neděli navíc přivítají druhý Frýdek – Místek, takže je opět nečeký nic jednoduchého.

FC Odra Petřkovice – SK Uničov 3:0 (2:0)

Branky: 33. Adamík, 36. Honiš, 76. Wala. Rozhodčí: Rosický – Pochylý, Vejtasa. ŽK: Neumann, Tilkeridis – Hapal. Diváci: 214.

Uničov: Uvízl – Purzitidis, Bala, Krayzel (59. Hapal), Seibert - Svoboda (46. Strnad), Ambrozek, Bača - Vichta (59. Vasiljev), Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.