V utkání se opět Uničov dostal do vedení, když se prosadil Patrik Strnad, pro něhož to byl druhý gól v barvách domácího týmu od příchodu z Frýdku-Místku.

Jenže radost trvala v domácím táboře jen šest minut. Po nešťastném odkopu se k míči totiž dostal Michal Jakubek a bylo srovnáno. Navíc čtyři minuty před poločasovou pauzou neproměnil Krč penaltu.

„Byl to stejný zápas jako v neděli. Výkonnostně jsme jej zvládli na výbornou, ale nedáváme góly. Máme v hlavách, že se na ně moc nadřeme a nemáme pohodu v zakončení,“ smutnil uničovský trenér Žmolík, jehož tým se potýká s neproměňováním šancí. Přitom má k dispozici útočná esa v podobě Komendy a Krče.

Ve druhém poločase už svého soupeře do ničeho domácí nepustili, sami však žádnou ze svých příležitostí neproměnili a tak si připsali do tabulky pouze bod.

„Kdybych věděl, čím ta naše nemohoucnost v koncovce je, tak zápasy vyhráváme 6:0. Asi nám také nesedí, když tým soupeře zaleze. My sice mám tlak, ale potom je z toho jen rohový kop,“ vysvětluje kouč Uničova.

V příštím kole zajíždí jeho celek na půdu Hlučína a následně přivítá beznadějně poslední Valašské Meziříčí.

„I s tím Valmezem to pro nás bude těžký zápas. Sice jim každý dává hodně branek, ale pokud budou zalezlí, tak to pro nás nebude lehké,“ dodal na závěr Žmolík.

SK Uničov – FK Hodonín 1:1 (1:1)

Branky: 29. Strnad – 37. Jakubek. Rozhodčí: Mrázek – Denev, Machač. ŽK: Žák (H.). Diváci: 170.

Uničov: Spurný – Purzitidis, Bala, Můčka, Koutek – Strnad, Ambrozek, Bača, Vichta – Komenda, Krč (71. Svoboda). Trenér: Dušan Žmolík.