Necelá dvou stovka diváků na uničovském stadionu, mezi kterými seděl také bývalý český reprezentant Tomáš Ujfaluši, čekala na první vážnější šanci deset minut. Domácí Vybíral prošel po pravé straně a Ambrozkovu střelu z vápna tečoval do břevna Komenda. Uničov byl blízko vedení, do toho se ale dostal až ve dvacáté minutě.

Pomohl mu k tomu také soupeř svojí špatnou rozehrávkou. K míči se dostal Aleš Krč, s rozvahou si míč párkrát pokopl a až se mu otevřel prostor přes bránící hráče, přehodil brankář, který byl trošku dál z brány.

„Očekávali jsme, že soupeř nastoupí v rozestavení se třemi stopery, že na naše útočníky nasadí vysoké hráče a jednoho, který to bude jistit. Hráli 5-4-1 na brejky a standardní situace. Přes wingbeky jsme se těžko dostávali do šancí, ale upozorňoval jsem kluky, že musíme být trpěliví,“ hodnotil uničovský trenér Jiří Balcárek.

Fotbalisté Čechovic (v červenomodrém) v derby proti Kostelci na Hané
Ohlasy z KP: Csaplárova past a dvě červené v Medlově, Poslední Lutín vyhrál

Poločas už oba týmy dohrály bez výraznějších příležitostí. Po změně stran ale domácí svého soupeře přitlačili a měli několik příležitostí k navýšení náskoku. Jenže žádnou neproměnili a přišel trest.

Po výkopu brankáře Uvízla se dostal k míči Frýdek-Místek a po krásné akci na levé straně doputoval centr až do vápna, odkud do odkryté brány zamířil Barkov a v 62. minutě srovnal.

„Měli jsme se prosadit a vést 2:0. Jenže se to nepodařilo a dali jsme soupeři čuchnout. Následně jsme dostali z ojedinělé akce soupeře gól. Krásně nás vyšachovali,“ uznal domácí kouč.

Uničovský trenér Jiří Balcárek následně sáhl hned k trojí změně a přinesla ovoce. Devět minut před koncem si z pravé strany, kam se přemístil zleva, navedl míč na svoji levačku Jakub Vichta a s přispěním teče bránícího hráče zapadla jeho střela na zadní tyč.

„Po vyrovnání to už bylo těžší, hrálo se vabank a nahoru, dolů. Udělali jsme střídání a chtěli jsme, aby šel Kuba doprava a mohl si míč navést na silnou levačku. To se vydařilo,“ liboval si Balcárek.

„Tří bodů si vážím a jsem rád, že jsme utkání strhli na svoji stranu,“ dodal.

HC Uničov
Druhá liga je sci-fi. Tahle sezona byla liga mistrů, hodnotí uničovský Kavulič

Uničov tak díky této trefě zapsal již třetí vítězství v řadě a je na sedmém místě tabulky. O to šesté se již v pátek utká v přímém souboji na hřišti béčka Slovácka.

SK Uničov - FK Frýdek-Místek 2:1 (1:0)

Branky: 20. Krč, 81. Vichta – 63. Barkov

Rozhodčí: Řezníček – Grečmal, Vejtasa. ŽK: Sečkář, Ambrozek – Hykel, Velner. Diváci: 196.

Uničov: Uvízl – Diblík (72. Saňák), David, Hausknecht (72. Svoboda), Ambrozek, Vichta (89. Kamas), Komenda, Vybíral, Sečkář (72. Javůrek), Krč, Koutný. Trenér: Jiří Balcárek.