Ze začátku sezony se Uničovu nedařilo. Góly nestřílel ani jeho nejlepší střelec posledních let Aleš Krč. Kvůli nedostatku záložníků však začínal sezonu nezvykle jako levý záložník.

„Dříve to hrával, ale my jsme hlavně neměli žádného záložníka, který by dokázal odehrát celé utkání na levé straně. Kuba Vichta neměl naběháno, a tak tam nastupoval Aleš Krč,“ hodnotil tento tah uničovský trenér Dušan Žmolík.

V průběhu podzimu se Vichta dostal do formy a Krč se tak mohl posunout na svůj obvyklý post hrotového útočníka. Pomohlo to jak mu, tak celému týmu, protože začal střílet góly a Uničov vyhrávat. Poprvé se trefil až v pátém zápase sezony, od té doby mu to tam ale padá.

„Pro mě jako trenéra je jedno, kde Aleš hraje, protože si i jako útočník nabíhá pořád zleva. Když hrál na kraji, tak se dostával více do šancí, ale možná mu chyběly síly, aby je zakončil. Dostal se třeba do šesti šancí, ale nedal gól. Teď se dostane do dvou a obě promění,“ vidí pozitivum v Krčově střelecké formě.
Naposledy sestřelil dvěma brankami Hulín. První gól padl po krásné akci, kterou zkušeně zakončil a následně proměnil penaltu.

„Od toho tam ten útočník je. Je pro nás stejně důležitý jako ostatní hráči, protože všichni jsou důležití,“ nechtěl jej upřednostňovat.

Se sedmi brankami se Krč začíná dotahovat na čelo střelecké tabulky a je nejlepším střelcem svého týmu. Uničov navíc poskočil na třetí místo MSFL a v příštím kole si to o druhou pozici rozdá v přímém souboji v Kroměříži s tamní Hanáckou Slávií.

SK Spartak Hulín – SK Uničov 0:2 (0:1)

Branky: 10. a 55. z pen. Krč. Rozhodčí: Kulička – Páral, Kneisl. ŽK: Tureček – Krč, Binar, Antl, Komenda. Diváci: 113.
Hulín: Unger – Kostka, Šrom, Koláčný (69. Rožek), Tureček, Zlámal (46. Josl), Vyskočil Mich., Sedláček, Oulehla, Pospíšil, Bahounek (57. Vyskočil Mar.). Trenér: Jindřich Lehkoživ.
Uničov: Uvízl – Purzitidis, Bala, Krayzel, Seibert – Antl, Dostál, Binar, Vichta (86. Můčka) – Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.

MICHAL MUZIKANT