Vítězství béčka Sigmy zařídili ve 43. minutě Tomáš Zlatohlávek, který si v pátek připsal první ligový start, a po hodině hry Jiří Spáčil, jenž skóroval po necelé minutě pobytu na hřišti.

„Utkání se pro nás vyvíjelo velmi dobře. V prvním poločase jsme soupeře tlačili a i díky dobrým kombinacím přehrávali. Jelikož jsme začali být zbrklí ve finální fázi, bohužel jsme dali jen jednu branku,“ posteskl si olomoucký trenér Augustin Chromý.

Ve druhé půli hosté snížili. Broďané na Hané hrozili hlavně po standardních situacích a kontaktní branku zaznamenal Chwaszcz.

„Naši kluci poté znervózněli a místo toho, aby utkání zkušeně dohráli a z brejku přidali branku, neproměnili několik šancí, ať už to byl Baďura nebo Chytil. Proto jsme potom dohrávali se stoperem Davidem na defenzivním záložníkovi, abychom posílili hru hlavou, abychom zápas dovedli do úspěšného konce,“ vysvětluje Chromý.

Hostům do karet nehrálo, že po nepříjemných soubojích skončili v nemocnici Mančík s Lukášem Marešem, v záběru se navíc ještě zranil krajní bek Flasar.

„Mančík se ve výskoku srazil hlavou se soupeřem, Marešovi křuplo v nártu a Flasar odstoupil s bolavým palcem na noze,“ hlásil kouč Brodu Miroslav Ondrůšek.

Hosté přes všechny komplikace vycítili šanci na vyrovnání a vystupňovali svoji aktivitu. Vyrovnat mohli v 71. minutě, ale stříleli mimo. Sigma B tak těsnou výhru udržela.

„Bylo to utkání takzvaně na krev, ale i takové zkušenosti kluci potřebují získávat. Dnes jsme ukázali, že umíme zápasy dohrávat, i když vedeme jen o branku a za to jsem moc rád,“ řekl olomoucký trenér Chromý.

„Kdybychom měli víc štěstí, které jsme si vybrali už v zápase s Kroměříží, mohli jsme si nějaký bod domů odvést. Více než porážka mě ale mrzí tři zranění hráči,“ hodnotil kouč hostů Miroslav Ondrůšek.

O čtvrté vítězství v řadě budou fotbalisté Sigmy Olomouc B bojovat v prestižním souboji na půdě Uničova, který se bude hrát v neděli dopoledne.

SK Sigma Olomouc B – ČSK Uherský Brod 2:1 (1:0)

Branky: 43. Zlatohlávek, 59. Spáčil – 67. Chwaszcz. Rozhodčí: Richtár - Černoevič, Bebenek. ŽK: Diblík – Pospíšil, Pochylý. Diváci: 100.

Olomouc B: Mandous – Diblík, Neuer, Zima, M. Galus – Voleský (75. Baďura), Grygar (79. David), Zlatohlávek (46. Zlatohlávek), Vybíral (57. Spáčil) – Tandir (63. Grečmal). Trenér: Augustin Chromý.

Uherský Brod: Dostál – Flasar (73. Josefík), Vrága, Pochylý, Nevařil – Pospíšil (85. Sedláček), Malenovský, T. Mareš, Sklenář, Mančík (23. L. Mareš, 57. Jaroněk) – Chwaszcz. Trenér: Miroslav Ondrůšek.