Ve středu přehrála díky hattricku Mojmíra Chytila Petřkovice a v sobotu si poradila s Vrchovinou. Tentokrát rozhodla jediná branky. Už v prvním poločase se prosadil záložník Michal Galus.

Fotbalisty z Nového Města na Moravě pokořil už ve 12. minutě. Sigma měla hlavně v prvním poločase převahu, další branku však nepřidala. Naopak ji musel podržet brankář Mandous při šanci Dudy.

„Musím ho dnes pochválit. V prvním poločase zabránil jasné brance soupeře, chytal bezchybně. I v našem posledním utkání byl výborný a dnes to jen potvrdil. Hru dokázal zklidnit, jeho celkový projev je sebevědomý, dokáže si mužstvo dirigovat,“ chválil na klubovém webu trenér Augustin Chromý, jenž vyzdvihl i výkon autora středečního hattricku Mojmíra Chytila, který Galusovi asistoval u jediné branky zápasu.

„Hrál výborně,“ řekl Chromý na adresu hráče, kterému dvakrát jen kousek scházel k zápisu do střelecké listiny.

V první půli těsně nedosáhl na Látalův centr, po změně stran pak pálil vedle.

Hanáky to málem mrzelo, ale další povedené zákroky vytáhl Mandous a jednou hasil nebezpečí na poslední chvíli obránce David.

„Mužstvo Vrchoviny dnes nicméně odehrálo velice dobré utkání a dokázalo, že jejich tři dosavadní vítězství a dvě remízy nebyly náhodami. Byli rychlí, dynamičtí a dělali nám na mokrém terénu problémy,“ ocenil kouč Chromý i soupeře.

Body nicméně zůstaly jeho celku. Mladí Hanáci se navíc díky souhře dalších výsledků dostali do čela tabulky MSFL, o skóre před Blansko, se kterým se shodou okolností utkají přesně za týden. Tentokrát na jeho půdě.

SK Sigma Olomouc B – SFK Vrchovina  1:0 (1:0)

Branka: 12. M. Galus. Rozhodčí: Petr – Líkař, Ogrodník. ŽK: Neuer – Duba.

Sigma B: Mandous – Látal (69. Diblík), Neuer, David, Beňa – Voleský (59. Baďura), Spáčil (90.+1 Nováček), Grygar, Langer (71. Grečmal), M. Galus (88. Daněk) – Chytil. Trenér: Augustin Chromý.

Vrchovina: Maňák – Skalník, Batelka, Vícha, Smetana – Švanda, Zbytovský, Donkor (83. Duda), Matulka (69. Svoboda) – Zambe (52. M. Skalník), Duba. Trenér: Richard Zeman.