Dva góly stihl Matoušek ještě v první čtvrthodině, třetí přidal v 70. minutě, kdy už zvyšoval na 5:0. Mezitím se dvakrát prosadil Štěpán Langer. Po konci Matouškovy kanonády se prosadil obránce Vít Beneš, který se vrací na trávníky po zranění a také další člen kádru áčka Patrik Slaměna.

„Při sestavování dnešní základní jedenáctky jsme měli paradoxně problémy s postem útočníka. Jan Fiala a Jegor Golenkov jsou zranění. Nakonec se této role ujal Ricardo Piňa, který sice postavou není typem útočníka, který by svou výškou dohrával centry. Ale zhostil se toho velmi dobře a velkou oporu měl v rychlých křídlech Grečmalovi a Matouškovi, které doplňovali Slaměna a Langer," popsal pro klubový web předzápasové trampoty kouč Augustin Chromý.

Zápas století Sigma - repre ČR v Olomouci - Vláďa Šmicer
Andrův stadion rozzáří hvězdy na pomoc dětem. Přijedou Šmicer či Voráček

"Navíc nás vzadu jistili zkušený brankář Stejskal a také Vít Beneš, kteří hru dobře četli a řídili. Mladí hráči kolem nich pak hráli v klidu a podávali dobrý výkon. Utkání se dnes střelecky povedlo Matouškovi a Langerovi, ale i ostatní hráči podali nadprůměrný výkon. Dnes to pro nás bylo zasloužené vítězství," dodal Chromý.

SK Sigma Olomouc B – FK Frýdek-Místek 7:0 (4:0)

Branky: 4., 13. a 70. Matoušek, 18. a 32. Langer, 77. Beneš, 84. Slaměna. Rozhodčí: Vejtasa – Řezníček, Slabý. ŽK: Látal – Juříček.

Sigma B: Stejskal – Látal (64. Bednár), Beneš, David, M. Galus – Matoušek (74. Vyhlídal), Langer (64. Grygar), Spáčil (74. Mikulenka), Slaměna, Grečmal (81. Fabiánek) – Piňa. Trenér: Augustin Chromý.

Frýdek-Místek: Květoň – Vrbka, Blejchař, Křenek, Velner, Juříček, Kučera, Manzia, Raab (87. Janša), Kovařík, Byrtus (81. Míček). Trenér: Karel Orel.