Zápas začali mnohem aktivněji Hanáci. Byli pohyblivější, silnější na míči a jejich přihrávky obsahovaly mnohem více přesnosti než ty hlučínské. Onen úvodní tlak vyvrcholil v osmé minutě, kdy Štěpán Langer nastřelil břevno.

„Snažili jsme se soupeře dostávat pod tlak a vytvářet si šance, což se nám i přes některé nepřesnosti poměrně dařilo. Je jen škoda, že se nám ani z těch největších příležitostí nepodařilo kýženou branku vstřelit. Tato střelecká smůla se na nás lepí bohužel již delší dobu, “ okomentoval úvod utkání olomoucký lodivod Augustin Chromý.

První poločas nakonec skončil bez gólů. V průběhu prvních dvaceti minut druhé půle Olomoučtí dvakrát vystřídali, ale ani čerstvá krev na hřišti nepomohla v cestě za skórováním.

A tak se o slovo přihlásili domácí. V sedmdesáté osmé minutě si na přímý kop šikovně naskočil Robin Štefek a s velkou porcí štěstí dopravil míč do brány.

„Dostali jsme velmi smolný gól. Míč se po ojedinělé soupeřově standardce nějakým způsobem dvakrát odrazil od břevna a bylo to tam. Tím Hlučín potrestal všechny naše nevyužité šance. V závěru utkání už domácí pouze střídali a dělali všechno pro to, aby výsledek už udrželi. I přes to, že jsme zápas dohrávali na tři útočníky, vinou tohoto zdržování jsme už moc šancí k vyrovnání stavu neměli,“ pokračoval Chromý.

Rezerva olomoucké Sigmy tak prohrála třetí z posledních pěti zápasů a po kompletní podzimní části MSFL jí patří průběžné páté místo.

„Bohužel nám bodově příliš nevyšel závěr. Nemohu říct, že by kluci nebojovali, ale z nějakého důvodu jsme přestali dávat branky, které by do naší hry přinesly mimo jiné i potřebný klid. Máme velice mladý tým a přesně v těchto momentech, kdy všechno neklape tak jak by mělo, se bohužel projeví jejich nezkušenost. Do hry se dostaví nepřesnosti, zbrklost a zkušenější soupeři toho následně dokážou využít. Na začátku sezóny jsem čekal, že budeme v tabulce o něco výše,“ uzavřel své hodnocení kouč olomouckého “béčka“.

Jarní část třetí nejvyšší soutěže začne pro olomouckou rezervu v neděli osmého března, když v předehrávaném dvaatřicátém kole rozehrají zápas na hřišti svého tabulkového souseda z Rosic. Oba týmy na podzim nasbíraly shodný počet devětadvaceti bodů.

FC Hlučín – SK Sigma Olomouc B  1:0 (0:0)

Branka: 78. Štefek. Rozhodčí: Ogrodník – Drozdy, Mrázek. ŽK: Marc. Diváci: 80.

Hlučín: Kolenko – Heiník, Rubý, Krejčí (90.+2 Dostál), Opatřil (90. Dolba), Dostál, Hudeczek, Gros (72. Šec), Marc, Štefek, Wolf. Trenér: Marcel Melecký.

Sigma B: Reichl – Sladký, Štěrba, Neuer (81. Voleský), Látal (66. Grečmal) – Langer, Zlatohlávek (75. Baďura), Spáčil, Grygar, Galus M. (58. Beňa) – Chytil. Trenér: Augustin Chromý.

DAVID KUBATÍK