Fotbalisté Uničova v Moravskoslezské fotbalové lize nejsou v žádném velkém průšvihu. Z hlediska záchrany jsou na sedmém místě relativně v bezpečí, přesto po domácí porážce s Frýdkem-Místkem není kolem klubu úplný klid. V některých kruzích se dokonce spekulovalo o tom, že nahnutá je pozice trenéra Dušana Žmolíka.

„Normálně se chystám na úterní trénink,“ řekl Dušan Žmolík.

„Že se něco stane a vedení třeba sáhne ke změně, to samozřejmě vyloučit nemůžu, ale měl bych pokračovat,“ dodal překvapený trenér.

„Je to nesmysl a možná jen přání některých volných trenérů. Dušana jsme si v létě vybrali, i když jsme věděli, že nemá s MSFL tolik zkušeností. Je to ale progresivní mladý trenér, který může mít před sebou velkou budoucnost,“ řekl člen uničovského vedení Pavel Nezval.

„Uničov zároveň nikdy nebyl klubem, kde by docházelo k nějakým unáhleným a překotným změnám. Zvlášť, když k nim není důvod. Nejsme v žádném akutním ohrožení,“ dodal Nezval.

„Samozřejmě očekávání jsou v Uničově o něco vyšší. Chceme hrát aspoň do čtvrtého místa, jako tomu bylo ve většině předchozích sezon. Na druhou stranu máme třicet bodů a před námi je dalších deset kol. Jsem překvapený, že má někdo zapotřebí takové věci vypouštět,“ uvedl Nezval.

Nesplněný úkol

Žmolík měl od vedení údajně dostat za úkol získat na začátku jara určitý počet bodů z úvodních pěti zápasů. Právě nedělní nešťastná prohra 0:2 však rozhodla, že se ho nepodaří splnit.

„Nemluvil bych pravdu, kdybych řekl, že mužstvo nedostalo takový úkol. O žádné ultimátum ale nešlo. Je možné, že si někdo vyložil nějak jinak, že jsme s Dušanem po utkání vyhodnocovali poslední zhruba tři utkání. To ale děláme pravidelně. Nebyl to žádný vzrušený hovor,“ prohlásil Nezval.

Žmolíka domácí porážka s Frýdkem pochopitelně mrzela.

„Bohužel jsme tam vymysleli dvě chyby, které byly strašné, a dostali jsme dvě branky. Problém ale není v systému, rozhodují individuální hrubky,“ míní Žmolík. „Mrzí mě to a kluků je mi až líto, protože na tréninku pracujeme poctivě. Daří se nám věci přenášet i do zápasů, ale pak se nevyhneme takovým hrozným chybám a výsledek je pryč. Odměna potom klukům za tu práci chybí,“ řekl Žmolík.

Frýdek? Jen nešťastný zápas

Uničov se v zápase s Frýdkem pral i s koncovkou. Nastřelil tyč i břevno, k tomu nezužitkoval velké množství standardek. Gól ale nedal nakonec ani jeden.

„Koncovka samozřejmě musí být lepší. Když dostaneme první gól v zápase, který herně kontrolujeme, tak je to rána. Ztrácíme pak jistotu a klid v zakončení, i když si šance vytváříme. Soupeř logicky zaleze a je to ještě těžší,“ prohlásil Žmolík.

„Tlak jsme měli. Jen v prvním poločase jsem napočítal asi deset rohů. Bohužel jsme to tam nedokázali dotlačit a když se takhle nedaří, tak se navíc od nás občas odkloní i štěstí, jak to bývá,“ řekl kouč.

„Ten zápas byl pro nás velmi nešťastný, ale i takové ve fotbale jsou. Dva góly jsme si dali v podstatě sami a žádnou z asi pěti gólových šancí jsme neproměnili. Tak to někdy chodí. Ale výkon nebyl špatný. Rozhodně ne na odvolávání trenéra,“ pousmál se Nezval.

V dalším kole jede Uničov do Vyškova.

„Možná to bude znít odvážně, ale my se nemusíme bát žádného soupeře. V zápasech nám to herně jde, jen chybí zakončení. Venku se nám paradoxně hraje líp, protože soupeři chtějí víc hrát než u nás doma. Vyškov patří k nejlepším týmům v soutěži. Měl by to být zápas, který bude mít dobrou úroveň,“ řekl Žmolík.

„Náš úkol tam je jednoznačný, a to zápas vyhrát. To ale není žádný úkol od vedení. Ten si dáváme sami,“ dodal uničovský kouč.