„Kluci si zahráli s chutí. Přišlo několik mladých hráčů, kteří jsou v kádru A-týmu a bylo na nich vidět, že dlouho nehráli. Jednak to ze začátku bylo trochu kostrbaté, ale na druhou stranu to vyvážili obrovskou chutí, se kterou do zápasu šli,“ pochvaloval si trenér olomouckého týmu Augustin Chromý.

Jeho svěřenci se v první půli trefili hned pětkrát a i když to ve druhém poločase na pokračování kanonády nevypadalo, Hanáci si na samotný závěr schovali ještě další tři branky.

Skóre na hrozivých 8:0 uzavřel po akci nezastavitelného Daniela Grečmala trefou do prázdné branky Štěpán Langer.

„Zápas byl velice dobrý, mohli jsme vystřídat mladé hráče, kteří získávají zkušenosti v MSFL a zapojili se velmi dobře. Závěr utkání nám vyšel,“ řekl kouč Chromý.

Do osudu nedělního zápasu promluvil také fakt, že áčko Sigmy svůj prvoligový zápas již odehrálo, zatímco Slovácko mělo duel v Plzni teprve před sebou.

„Říkal jsem Němčovi, trenéru hostí, že až budeme hrát na jaře u nich, tak to může být zase naopak. Ale já věřím, že máme natolik silný kádr, že se s tím porveme líp. Kdyby k té situaci došlo, tak věřím, že bychom byli silnější a lepší,“ dodal trenér Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – 1. FC Slovácko B 8:0 (5:0)

Branky: 31. a 44. Baďura, 14. Zlatohlávek, 40. Zmrzlý z pen., 45. M. Galus, 87. Voleský, 88. Grečmal, 90. Langer. Rozhodčí: Tomanec - Pfeifer, Páral. ŽK: Langer, Látal - Olšanský, Janík, Jamný. Diváci: 166.

Olomouc B: Mandous - Látal, Štěrba (85. David), Zima, Galus M. (69. Langer) - Baďura (61. Grečmal), Zlatohlávek, Spáčil (78. Vybíral), Zmrzlý, Hála - Chytil (59. Voleský). Trenér: Augustin Chromý.

Slovácko B: Daněk - Řihák, Jamný, Janík, Řehola (78. Jahoda), Olšanský, Baran, Leskovjan (61. Krejčík), Pek (85. Šenkeřík), Hladký, Tischler. Trenér: Pavel Němčický.