Třetiligoví hráči od něj dostali teď pár dní volna a v úterý 22. června zahájí ostrou přípravu na další ročník. V pauze by si kouč přál přivést nové akvizice, které by zvedly konkurenci v týmu. V něm totiž končí stoper Marcel Krayzel, jenž míří do Bílovce. „Vrací se domů za rodinou a měl by to daleko. Nyní za něj dobře zaskakoval Kuba Můčka, ale určitě musíme přivést středního obránce,“ ví Žmolík.

Posílení by kouč Uničova uvítal v případě středních záložníků. Z útočníků pak odchází Jakub Vichta na zkoušku do druholigového Prostějova. „Uvidíme, jestli uspěje. Já bych mu to přál. Pak bychom ale potřebovali nějakou náhradu i do útoku,“ dodal Žmolík.

Během prvního tréninkového bloku si v klubu vyzkoušeli několik jmen. Matějíčka z Krnova, Smilka z Opavy či prostějovského Sedláčka. Do zápasů zasáhli rovněž někteří dorostenci z vlastních řad a ve hře je posílení ze Sigmy Olomouc. „Řekli jsme si nějaká jména a teď v té pauze zjistíme, jaké jsou možnosti. Musíme si vyhodnotit, jaký kádr poskládáme, ale minimálně dva až čtyři kluci musí přijít,“ objasnil uničovský lodivod.

Kapitán ve hře

Uničovu se nepovedly poslední dva duely s Ústím nad Orlicí a Hranicemi. V pátek si chtěli jeho hráči zlepšit náladu v souboji s béčkem Sigmy. „Ptal jsem se kluků, jestli vůbec chtějí hrát, protože nejsme v ideálním stavu, trénujeme v deseti lidech, tak jestli to na ně není moc. Oni chtěli hrát, nechtěli končit nepovedeným zápasem s Hranicemi,“ prozradil.

Na hřišti se v dresu Uničova dokonce objevil jeho bývalý kapitán Roman Vejvoda, který je ale hráčem Olešnice u Bouzova a svému bývalému celku pouze vypomáhal. I tak padli hosté 1:3. „Ale herně to nebylo špatné. Bral jsem to tak, že je hlavní, aby měli dobrý pocit a po desetidenním volnu měli na co navazovat,“ pokračoval kouč.

„První poločas byl dobrý, hrál se zajímavý zápas se šancemi na obou stranách. Potom jsme tam pustili dorostence a měli jsme trošku problémy. Sigma zaslouženě vyhrála,“ zhodnotil krátce.

SK Sigma Olomouc - SK Uničov 3:1 (0:1)

Branky: 60. Hapal O., 79. Grečmal, 81. Galus L. – 42. Krč.

Sigma: Trefil – Slavíček, Bednár, Sklenář, Galus M. – Grečmal, Vymětalík, Hausknecht, Hapal O., Hadaš – Šidlík. Střídali: Kotouč, Černý, Judas, L. Galus, Vybíral. Trenér: Augustin Chromý.

Uničov: Kalina – Kasal, Vejvoda, Krayzel, Koutek – Můčka, Kamas, Bača – Vichta, Krč, Komenda. Střídali: Sedláček, Hustý. Trenér: Dušan Žmolík.