Fantastickou formu mají svěřenci Augustina Chromého. V přípravě nastříleli desítku Šumperku, šestku béčku Karviné, sehráli vyrovnaný duel v Prostějově a nyní jejich řádění odneslo béčko Fastavu Zlín.

Rezerva Sigmy měla původně hrát na Slovensku proti Žilině, ale sobotní duel byl zrušen a narychlo se Hanákům podařilo domluvit měření sil právě se Zlínem.

Na jeho půdě zářila hlavně trojice Bednár, Slaměna, Langer. Obránce Bednár vstřelil dvě branky, zbylí dva jmenovaní zapsali gól a dvě asistence a řídili tak výhru 6:1.

Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili Mladou Boleslav 2:1.
Matějovský po Sigmě: Zvláštní a úsměvná taktika proti čtyřicetiletému hráči

Už v poločase bylo jasno. Sigma vedla 4:0, po hodině hry sice přišlo snížení, ale další góly hostů přidali Hausknecht a Ricardo Piňa.

„Hra už dostává pozitivní parametry. Objevují se tam věci, které bychom chtěli mít i v mistrovských zápasech. Kluci si zahráli s chutí a fotbal je baví, což je také nesmírně důležité. Těší mě i to, že jsme byli produktivnější, i když jsme opět nějaké šance zahodili,“ řekl trenér Chromý pro klubový web, jenž vedle Slaměny s Langerem vyzdvihl také výkony Galuse a Slámy.

FC Fastav Zlín B – SK Sigma Olomouc B 1:6 (0:4)

Branky: 14. a 40. Bednár, 20. Slaměna, 43. Langer, 73. Ricardo Piňa, 89. Hausknecht.

Sigma B: Stoppen (75. Vajda) – Twardzik (46. Slavíček), David (46. Beňa), Bednár, Sláma – Hadaš (60. Hausknecht), Sedlák (60. Vymětalík), Langer, Slaměna (46. Ricardo Piňa), M. Galus – Fiala (46. Grečmal). Trenér: Augustin Chromý.

Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili Mladou Boleslav 2:1.
FOTO: Sigma je v boji o šestku. Opět nedala penaltu, ale klíčový duel zvládla