„Věděli jsme, že nás čeká nejlepší obrana v soutěži, dostali 28 gólů a odehráli dobrá utkání v Hlučíně (0:0), Kroměříži (1:1), Hranicích (1:0) a Blansku (1:0). Je těžké se do nich dostávat, jsou to vysocí soubojoví hráči,“ začal na úvod trenér Uničova Jiří Balcárek.

A jeho slova se potvrdila. Uničov šel sice po čtvrt hodině hry do vedení po nádherné brance Aleše Krče, ale ani ta nepramenila z žádné velké šance. Rosice ztratily na polovině půlky míč, uničovský kanonýr si všiml, že je brankář venku a obstřelem o tyč mu nedal šanci.

Ani další minuty žádné velké šance nenabízely. Rosice přesto dokázaly ještě před přestávkou srovnat. „Podcenili jsme souboj u střídačky, dva naši hráči se nechali obejít,“ říkal Balcárek.

Fotbalisté Uničova (červené dresy) postoupili přes Šumperk do 2. kola MOL Cupu. K výhře jim stačil jediný gól. Jaroslav Sanák
Uničovský Saňák studuje medicínu. Půjčka není třeba, říkal po prvním gólu v MSFL

Také druhá pětačtyřiceti minutovka přinesla spíše boj mezi šestnáctkami. Ani jeden z týmů neměl více ze hry. Nejblíže gólu byl hostující Přerovský, který z úhlu nastřelil tyč. Na druhé straně z podobné pozice Ambrozek branku minul.

„Celý zápas se nám do hry nedostávala střední záloha. Měli jsme málo míčů, málo akcí. Těžko jsme se dostávali do šancí. Když už tam byl náznak, tak finální řešení nebylo ideální. Nehráli jsme naši kombinační hru,“ hodnotil Balcárek.

Stejně jako závěr první půle, nevyšel Uničovu ani konec utkání. Pět minut před závěrečným hvizdem sice nejprve Uvízl udržel remízový stav, když zlikvidoval samostatný nájezd, následně ale Rosice akci dohrály do prázdné brány.

„Opět přišla ztráta uprostřed hřiště,“ viděl největší problém uničovský trenér. Podle hráčů tomu však předcházel nedovolený zákrok. „Neviděl jsem to, řešil jsem zrovna střídání,“ nechtěl hodnotit Balárek.

Ve zbývajícím čase už si jeho svěřenci žádnou velkou příležitost nevytvořili. Kolo před koncem drží i přes porážku bodový náskok na třetím místě před Rosicemi a dvoubový před béčkem Baníku. Bronzovou pozici budou hájit v závěrečném utkání na půdě již jistého vítěze MSFL Kroměříže.

HFK Olomouc - Nové Sady (10.6.2023)
FOTO: Olomoucké derby vítěze nenašlo. Holice se v divizi udržela i pro příště

„Říkal jsem klukům, abychom si sezonu nepokazili posledními zápasy. Když jsem přicházel, byli jsme čtrnáctí a prací jsme se někam posunuli. Jedeme do Kroměříže a chceme uhájit třetí pozici,“ uzavřel Jiří Balcárek.

SK Uničov - FC Slovan Rosice 1:2 (1:1)

Branky: 14. Krč - 43. Koláčný, 85. Selinger.

Rozhodčí: Kostelník – Gasnárek, Mayer. ŽK: Sečkář, Svoboda, Koutný, Javůrek, Kirschbaum – Zezula, Kotásek, Drobek. Diváci: 195.

Uničov: Uvízl – Diblík (46. Saňák), David, Svoboda (71. Hausknecht), Ambrozek (79. Kamas), Vichta, Komenda, Vybíral, Sečkář (71. Javůrek), Krč, Koutný (90. Kirschbaum). Trenér: Jiří Balcárek.


Načítám tabulku ...