„Měli jsme mít další sraz 25. března, ale to neklapne, to je už jasné, že se asi neuskuteční. Zápas o moravského vítěze měl být 22. dubna, to teprve uvidíme, jak to bude. Dost možná se to odsune. Kdo ví, jestli se bude vůbec hrát. Mrzí mě to, protože výběr máme silný, ale co můžeme dělat,“ řekl trenér Karel Trnečka.

Výběr vede už potřetí a rád by s ním třeba zase až na finálový turnaj, jako před třemi roky do Turecka. „Jednou jsme postoupili až na Euro, jednou vypadli právě s Brňáky, se kterými hrajeme moravskou kvalifikaci. Tým je opravdu dobrý. Kvalitu zvedla možnost povolat hráče z MSFL. Kvalitnější ale samozřejmě bude i konkurence,“ upozorňuje.

V první přípravě Trnečkův výběr porazil 4:1 divizní Nové Sady. S Přerovem si před týdnem poradil dokonce v poměru 7:1.

„Oba zápasy jsme odehráli velmi dobře. Ve druhém zápase jsme si vytvořili spoustu šancí, přestože jsme oproti prvnímu utkání měli sedm nových hráčů. Přistup všech byl opět výborný, pochvaloval si Trnečka. O branky se podělili Linet, Smrž, Bernatík, Vasiljev, Pošusta a dvakrát se prosadil Patrik Strnad z třetiligového Uničova.

Právě toto město je od pondělka v uzavřené oblasti s dvacítkou dalších okolních obcí kvůli šíření koronaviru. „Samozřejmě nás mrzí, že se to všechno odkládá. Kluci mi volali, jen minimum se omlouvalo třeba z rodinných důvodů. Vyzkoušeli jsme asi 40 hráčů a výběr se nám krystalizoval, ale je jasné, že zdraví je teď nejdůležitější,“ dodal Trnečka.

Výběr Olomouckého kraje – Přerov 7:1 (4:0)

Branky Ol. kraje: Strnad 2, Linet, Smrž, Bernatík, Vasiljev, Pošusta.

Sestava Ol. kraje: Toman (46. Huňka) – Zatloukal, Smrž, Purzitidis, Matušík – Kamas, Mráz, Vasiljev – Strnad, Linet, P. Kasal. Střídali: Rýznar, Bernatík, Pošusta, Žďánský, Červenka. Trenér: Karel Trnečka.