„Měsíc v kuse jsem se kondičně připravoval, abych se mohl zapojit. Úplně jsem nevěděl, jak bude tělo reagovat při fotbale, ale od prvního tréninku jsem věděl, že to je dobré a jsem strašně rád, že jsem zpátky,“ usmíval se krajní bek Ladislav Koutek.

„Je fajn, když člověk může absolvovat zátěž, nic ho nebolí a ví, že druhý den přijde další trénink a může se zlepšovat. Jsou to fantastické pocity,“ pokračoval pozitivně naladěný a odhodlaný navrátilec.

Trenér Uničova Dušan Žmolík.
Nevýhoda Uničova pro start jara? Hrát na menší „umělce“, připouští Žmolík

V utkání pomohl k demolici soupeře, protože Uničov už úvodní půli opanoval poměrem 4:0. Ale průběžný stav nemusel být tak jednoznačný, protože Šumperk nastřelil tyč i břevno. „Nebylo to špatné, ale všechny branky padly po našich chybách,“ litoval kouč hostů Zdeněk Opravil.

Ze šestadvacetičlenného kádru měl k dispozici z různých důvodů pouze čtrnáct z nich. Absence se projevily obzvláště v druhé půli, ve které se mimo jiné krásnou bombou pod víko prosadil Kasal. Poté Vichta zakroutil míč ze značky rohového kopu přímo do brány.

MATĚJÍČEK NA TESTECH

„Některé branky byly pěkné, ale celkově všechny padly po našem důrazu a donucení soupeře k chybě,“ komentoval uničovský lodivod Dušan Žmolík.

„Jakmile jsme dostali šestý gól, tak jsme odpadli morálně,“ navázal šumperský trenér.

Za to jeho protějšek mohl být celkově spokojený.

„Strašně jsem se na zápas těšil a po absolvovaných trénincích jsem věděl, že pro nás dopadne dobře. Na klucích je vidět chuť. Ovšem obzvláště v prvním poločase to nebylo jednoduché. Celkově na začátek dobrý, ale bylo tam i spousta takticky špatně řešených věcí,“ uzavřel hodnocení střetnutí, ve kterém vyzkoušel i obránce Krnova Theodora Matějíčka, který je v Uničově na testech.

SK Uničov – FK Šumperk 11:0 (4:0)

Branky: Kamas 3, Krč 3, Komenda 2, Kasal, Vichta, Svoboda.

Uničov: Uvízl – Kasal, Můčka, Koutný, Koutek – Kamas, Svoboda, Bača – Krč, Komenda, Vybíral. Střídali: Kalina – Vichta, Matějíček, Ambrozek. Trenér: Dušan Žmolík.

Šumperk: Vičar – Jurka, Smrž, Liďák, Kováč – Procházka, Nízký, Dostál – Ostrovka, Novák, Sitta. Střídali: Linet, Žák, Jurásek. Trenér: Zdeněk Opravil.