V Uničově kroutí Martin Vybíral čtvrtou sezonu, až v té minulé ale začal patřit mezi důležité hráče. Pomohl mu obzvláště příchod trenéra Jiřího Balcárka. „Prospělo to celému týmu. Zůstali jsme stejní hráči, ale kádr se okysličil. Najednou jsme začali hrát o vyšší příčky. Navíc jsme udělali sérii několika výher, ustálila se sestava a já jsem v ní byl,“ popisoval důležité období kariéry.

V novém ročníku se mu daří. Zařídil spoustu branek ať už asistencemi, obejitím protihráče či vybojovanými fauly. „Hodně mi pomohlo, že jsem na začátku sezony byl u některých gólů. Rád bych je také dával, kdybych to uměl, ale já jsem nikdy nebyl střelec,“ popisoval.

Jeho nejsilnější stránkou jsou určitě souboje jeden na jednoho. Když má míč, dokáže si poradit I s přesilou obránců. „V lize rozhoduje, jestli má trenér v týmu hráče, který dokáže přejít přes soupeře. Moc jich tam není, ale Martin tohle v sobě má,“ pochvaluje si kouč Balcárek. „Snažíme se brát tyhle hráče, kteří už neměli na béčko Sigmy a vrátit je do profi fotbalu,“ dodal.

Sám třiadvacetiletý záložník je ale v třetiligovém celku spokojený. „Už ani moc ambice nemám. K fotbalu studuji a v Uničově jsem maximálně spokojený. Máme skvělou partu a dokáži si představit, že tady strávím delší dobu. Fotbal si teď užívám více, než když jsem ambice měl,“ sdělil.

Ač je to ofenzivní typ fotbalisty, na úvodní radost ze vstřeleného gólu v sezoně čekal šestnáct duelů. Symbolicky se mu to povedlo den po jeho svátku. Svatomartinskou husu však den před zápasem vynechal.

„Svátek moc neslavím, došlo mi to až s prvním přáním, takže bych v tom symboliku neviděl. A husa? Oběd byl jen lehký,“ usmíval se.

Uničov má za sebou I díky účasti v MOL Cupu náročný podzim, kterým provázela jeho hráče častá zranění. I proto patřil Martin Vybíral k nejvytíženějším hráčům. „Jsem rád, že jsem toho mohl odehrát tolik. Mám to raději. Trošku teď cítím třísla, ale zápas s tím zvládnu. Když hraji více, cítím na sobě větší herní praxi, vím, že když se mi klička nepovede, tak budu mít další šanci. Naopak, když naskočím jen na pár minut, tak se mi nepovede klička a už jdu ze zápasu, že se mi nepovedl,“ říká Vybíral.

Uničov je kolo před koncem podzimu druhý o bod za béčkem Baníku. „Ještě by to chtělo vyhrát v Blansku,“ uzavřel.